Akcija „DAROM 2018“

• Paskelbta: 2018-04-20
  • Kategorija: Renginiai

Balandžio 20 d. „Verdenės“ gimnazijoje vyko integruotos veiklos  Veiksmo ir saugos diena. Mokiniai kartu su savo mokytojais dalyvavo įvairiose veiklose.
Saugos dienos renginiai: gimnazijoje lankėsi Visagino policijos komisariato vyriausioji tyrėja Onutė Pernavienė.  III g klasių  ir 7 a klasės mokiniai  aktyviai dalyvavo paskaitoje apie saugų eismą. Mokiniai pateikė juos dominančius klausimus, susijusius  ne tik su kelių eismo taisyklėmis, bendra situacija keliuose, bet aptarė ir savanorystės ,  tarnybos krašto apsaugoje galimybes. Esame dėkingi policijos komisariato darbuotojai, kuri net ir esant įtemptai darbotvarkei rado laiko apsilankyti mūsų įstaigoje bei profesionaliai atsakinėjo į mokinių klausimus.
Pradinių klasių mokiniai, vadovaujami savo mokytojų,  integruotos veiklos metu kūrė plakatus „Motina – Žemė“. Juose atsispindi susirūpinimas mūsų planetos ateitimi.
5-8 ir I-III klasių mokiniai integruotos veiklos pamokos metu kūrė plakatus, iliustruojančius Darnaus visuomenės vystymosi tikslus, priimtus Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 2015 m. rugsėjo 25 dieną „Keiskime mūsų pasaulį. Darnaus vystymosi darbotvarkė iki 2030 metų“. Tai – žmonėms,  planetai ir klestėjimui skirtas veiksmų planas. Jam įgyvendinti yra sukurti septyniolika darnaus vystymosi tikslų su skirtingais uždaviniais . Mokiniai kartu su mokytojais  iš anksto analizavo tikslus, modeliavo ir  kūrė iliustracijas numatytiems įgyvendinti uždaviniams. Bendro visų klasių mokinių darbo rezultatas – tikrai puikūs plakatai papuoš gimnazijos erdves ir informuos apie pasaulinio lygio dokumento svarbą ir tikslus. Vienas iš tikslų – 15-asis skelbia „Saugoti, atkurti ir skatinti darnų  sausumos ekosistemų naudojimą“.
Būtent todėl jau vienuoliktą kartą mūsų gimnazijos bendruomenė: pradinių klasių mokiniai, jų mokytojos, 5-8, I-III klasių ugdytiniai bei jų auklėtojos ir kiti pilietiškai nusiteikę mokytojai dalyvavo visuotinėje aplinkos tvarkymo akcijoje „Darom 2018“.  Nors bendras surinktų šiukšlių kiekis mažėja, bet vis tiek  jų dar yra  daug. Nesusimąstome, kai ledų, traškučių, saldainių pakuotė nukrinta iš mūsų rankų gatvėje, paliekame atliekas miške po savaitgalio išvykos... Taip svarbu atsiminti jau sparnuotu tapusį posakį : „Atliekos – kiekvieno mūsų problema!“
Ačiū visiems, padėjusiems tvarkyti miesto erdves, kuriose poilsiaujame, lankomės savaitgaliais ar ilsimės po darbų!

JTO Generalinės Asamblėjos 2015 m. rugsėjo 25 d. rezoliucija.