PROJEKTAS „MANO IR TAVO LIETUVA“ TĘSIASI

Spalio 27 dieną  IV klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje kelionėje, kurios metu aplankė Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteką, Lietuvos Respublikos Seimą, Genocido aukų muziejų, Tuskulėnų rimties parką.
Gimnazistai Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje, buvusiuose grafų Klementinos ir Jono Leono Tiškevičių rūmuose, buvo supažindinti su Vilniaus advokato, visuomenininko, bibliofilo Tado Stanislovo Vrublevskio gyvenimu ir veikla, jiems buvo pristatytas sukauptas senosios Lietuvos raštijos paveldas, papasakota apie bibliotekos struktūrą bei  darbo pobūdį.
Vėliau mokiniai aplankė Seimą, susipažino su Lietuvos valstybės valdymo sistema, parlamento veikla, įstatymų leidybos procedūra, institucijos struktūra, piliečių galimybėmis dalyvauti teisės aktų leidyboje, apžiūrėjo rūmuose eksponuojamą mokinių piešinių parodą.
Genocido aukų muziejuje edukacinės programos dalyviai apžiūrėjo KGB vidaus kalėjimą, pamatė, kokia buvo jame kalintų žmonių buitis,  suprato, kad ir patyrę baisias kančias jie sugebėjo nepasiduoti gniuždančiai tikrovei.
Kadangi kelionė buvo organizuota Vėlinių išvakarėse, simboliškai ji baigėsi Tuskulėnų rimties parke – sovietinių okupantų brutalumą ir žiaurumą liudijančioje vietoje. Mokiniai išgirdo dvaro kūrimosi istoriją, sužinojo, kokia buvo dvaro sodybos paskirtis 1944–1947 m. jai priklausant sovietinėms represinėms struktūroms, aplankė koplyčią-kolumbariumą. Žaisdami interaktyvų edukacinį žaidimą „Sovietinis inkubatorius“ gimnazistai pateko į virtualią sovietinio gyvenimo kasdienybę, kurioje turėjo spręsti savo likimą: arba būti sąžiningam, tačiau netekti privilegijų, arba prisitaikyti prie sistemos, tačiau nusižengti savo sąžinei. Mokiniai sužinojo, kaip buvo klastojama istorija, kas yra deficitas, ką reiškia būti kitokiam sovietinėje santvarkoje, kas yra cenzūra, ką reiškia būti sekamam. Gilų įspūdį paliko dokumentinio filmo „Tremtis vaikų akimis“ peržiūra.