Verdeniečių išvyka į Lietuvos Respublikos Seimą

• Paskelbta: 2017-12-07
  • Kategorija: Pranešimai

Gruodžio 6 d. Visagino „Verdenės“ gimnazijos 8, I-III klasių mokinių grupė kartu su direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aldona Mikštiene ir mokytojomis Inga Aukštuolyte-Pužiene bei Beata Gasiulyte lankėsi LR Seime. Ekskursijos metu mokiniai pagilino savo žinias apie Lietuvos valstybės valdymo sistemą, parlamento veiklą, įstatymų leidybos procedūrą, Seimo struktūrą. Lankėmės Seimo posėdžių, Konstitucijos, Kovo 11-osios Akto salėse. Apžiūrėjome Lietuvos laisvės gynėjų, Seimo pirmininkų portretų galerijas ir kita. Nepakartojamus įspūdžius paliko galimybė organizuoti žaidybinį plenarinį posėdį, teikti pasiūlymus ir juos deramai svarstyti. Ekskursijos vadovė papasakojo apie Seimo narių veiklą, maloniai atsakė į visus mokinius dominusius klausimus. Kitas laukęs siurprizas – susitikimas su karininku. Trumpas, konkretus ir nepaprastai iliustratyvus pasakojimas – karininko karjeros pristatymas – įtikino mus, kaip svarbu pasirinkti tau patinkančią profesiją ir su tokia meile bei atsakomybe apie tai kalbėti… Taip pat apsilankėme moderniai įrengtame Valstybės pažinimo centre, susipažinome su jo ekspozicijomis. Laukė ekskursija ir Kalbos muziejuje (Lietuvių kalbos institute, Lituanistikos židinyje) – įdomi, turininga, praplečianti mūsų akiratį. Apskritai visa ši išvyka buvo ne tik pilietiškumo pagrindų, bet ir istorijos, gimtosios lietuvių kalbos pamoka, kuri mokiniams buvo labai įdomi ir aktuali.
Noriu visos grupės vardu padėkoti Seimo nariui Vytautui Bakui už dėmesį mums, moksleiviams, už pastangas plėsti mūsų akiratį. Jūsų padovanoti suvenyrai ir organizuota kelionė į LR Seimą, Valstybės pažinimo centrą ruošiantis paminėti atkurtos Lietuvos 100-metį yra nepaprastai prasmingi, o Jūsų padėjėjos Daivos Žilinskienės nuoširdus rūpestis organizuojant minėtą išvyką, šiltas priėmimas ir bendravimas buvo mums gražus atsakingai einančio savo pareigas asmens pavyzdys.
Buvo smagu turiningai praleisti dieną Vilniuje, apsilankyti įvairiuose valstybę reprezentuojančiose vietose: Seime, Valstybės pažinimo centre, Kalbos muziejuje, pabūti prie vienos gražiausių Europoje sostinės eglės…