Seminaras „Tiltai iš pradinės į pagrindinę mokyklą: meninio skaitymo kokybės siekiniai ir aukštesniųjų mąstymo gebėjimų ugdymas“

• Paskelbta: 2018-02-21
  • Kategorija: Pranešimai

Vasario 19 d. Visagino „Verdenės“ gimnazijos pradinių klasių mokytojos lankėsi Zarasuose. Čia, Santarvės pradinėje mokykloje, įvyko seminaras „Tiltai iš pradinės į pagrindinę mokyklą: meninio skaitymo kokybės siekiniai ir aukštesniųjų mąstymo gebėjimų ugdymas“. Seminaro tikslas buvo pateikti praktinės veiklos pavyzdžių ir teorinių žinių, modernių ir inovatyvių metodų bei būdų, kaip išugdyti raštingą, kūrybišką bei skaitantį mokinį pradinėje mokykloje; dalintis pedagoginio darbo patirtimi kaip dirbama su atnaujinta lietuvių kalbos pradinio ugdymo Bendrąja ugdymo programa.
Seminaro vadovė Laimutė Lumbienė, Zarasų P. Širvio pradinės mokyklos mokytoja, skaitė pranešimą apie iššūkius šių dienų mokytojui. Daug gerų praktinių patarimų, kaip ruošti mokinį raiškiojo skaitymo konkursui, davė Zarasų P. Širvio progimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Andželika Vitkūnienė. Mokytojos paruošti  mokiniai skaitė ištraukas iš grožinių kūrinių, diskutavo kartu su seminaro dalyviais.
Mūsų gimnazijos mokytojos Jūratė Jankevičienė ir Lina Navickienė pristatė stendinį pranešimą „Aš augu“ (mokymo metodų įvairovė mokant vaikus lietuvių kalbos 4-oje klasėje), o mokytoja Daiva Maldžiuvienė – „Skaitymo motyvacijos skatinimas“. Mokytoja Danguolė Savičienė parengė ir skaitė pranešimą „Aukštesniųjų mąstymo gebėjimų ugdymas lavinant kūrybiškumą per lietuvių kalbos pamokas“ bei pristatė autorinę metodinių priemonių parodą „Metodinės priemonės pradiniam ir specialiajam ugdymui. Diferencijavimo galimybės“.