Saulėto oranžinio traukinio kelionė tęsiasi

 • Paskelbė: Jūratė Šoliūnaitė Pavilionienė
 • Paskelbta: 2018-10-02
 • Kategorija: Projektas

Mūsų  gimnazijos pradinių klasių mokiniai jau antrus metus dalyvauja tarptautinio švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio švietimo projekte ,,Saulėto oranžinio traukinio kelionė“. Dalyvauti tokiame projekte yra nemenkas iššūkis. Projekto veikla prasidėjo jau pavasarį, kai kiekvienas projekto dalyvis pasodino moliūgo arba vaistažolių sėklytes į vazonėlį. Išdygusius daigelius mokiniai prižiūrėjo klasėje, o pasibaigus mokslo metams savo augalėlius persodino į  tėvelių ar senelių daržus. Rudenį savo užaugintus moliūgus ir vaistažoles atnešė į mokyklą. Mokiniai kartu su mokytojomis sukūrė kompoziciją – „Sveikuolių moliūgų ir vaistinių augalų bičiulystė“. Pasaulinės širdies dienos išvakarėse, pradinių klasių mokinių grupė apsilankė Visagino socialinių paslaugų centre pas senelius. Jiems parodė šiltą ir nuoširdų koncertą. Mažos vaikų širdys atnešė šilumą senelių širdims. Ne viena ašarėlė nuriedėjo senolių veidu, kai kanklių  skambesys pasklido po salę, kai mažųjų vaikučių deklamuojamos eilės ir dainelės šildė senelių širdis. Atsisveikindami mokiniai padovanojo seneliams saldų siurprizą ir vaistažolių, iš kurių galima bus išsivirti kvapnios bei gydomosios arbatos.
Oranžinis šypsenos traukinukas rieda prasidėjęs nuo mažos sėklytės. Vaikams tai didelė patirtis, kuri skatina vaiko smalsumą, kantrumą, suteikia žinių, ugdo pagarbą gyvybei: stebėti, fiksuoti, kaip auga pasodintas augalas, kaip jis duoda vaisių. O vaisiais galima pradžiuginti kitus bendruomenės narius.
Projektą įgyvendino Visagino „Verdenės“ gimnazijos pradinių klasių mokytojos: I. Bilinskienė, J. Jankevičienė, A. Kurpienė, L. Navickienė,  D. Savičienė ir J. Šoliūnaitė Pavilionienė su savo auklėtiniais.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
 • Elektroninis dienynas
 • Tėvams
 • Mokiniams
 • Mokytojams
Pamokų laikas
7. 13.55 - 14.40
 • 1. 08.00 - 08.45
 • 2. 08.55 - 09.40
 • 3. 09.50 - 10.35
 • 4. 10.50 - 11.35
 • 5. 11.55 - 12.40
 • 6. 13.00 - 13.45
 • 7. 13.55 - 14.40
 • 8. 14.45 - 15.30
Iki rudens atostogų liko
 • dien.
 • val.
 • min.
 • sek.