Latvijos Respublikos Kraslavos gimnazijai 95-eri

• Paskelbta: 2018-02-06
  • Kategorija: Renginiai

Vasario 3 d. gimnazijos mokytojų grupė dalyvavo Latvijos Respublikos Kraslavos gimnazijos 95-erių metų jubiliejaus renginiuose. Su šia gimnazija draugystė tęsiasi  jau daugiau nei dešimtmetį, o prielaidos tokiam bendradarbiavimui atsirado dalyvaujant  tarptautiniuose projektuose. Vokiečių kalbos mokytojos Irenos Bikulčiūtės  ir Kraslavos gimnazijos vokiečių kalbos mokytojų  per Getės institutą Rygoje užsimezgusi pažintis išaugo į bendradarbiavimo ir mainų projektus.

Diena  Kraslavoje buvo įdomi ir įsimintina renginių gausa bei kokybe: diena prasidėjo šv. Mišiomis šv. Liudviko bažnyčioje, vėliau persikėlėme į  gimnaziją, kur apžiūrėjome gausybę parodų.  Dalyvavome konferencijoje, kurioje savo patirtimi dalinosi mokytojai, vadovai, buvęs diplomatas, profesorius, kiniečių kalbos žinovas, nūnai Latvijos universiteto Konfucijaus instituto direktorius Peteris Pildegovičs, beje, puikiai kalbantis ir lietuviškai.

Turizmo informacijos centre, įsikūrusiame restauruotame Platerių dvare, bendravome su kolegomis ir buvome maloniai nustebinti didžiulės lėlių parodos, dėl kurios verta būtų nuvykti dar kartą... O Jubiliejaus dieną užbaigė grandiozinis koncertas kultūros rūmuose, kur pasirodė ne tik dabar besimokantys gimnazistai, bet ir svečiai. Gimnaziją sveikino gausiai susirinkę įvairių laidų  absolventai, nes per 95-erius metus gimnazija jų išleido į gyvenimą  iš ties daug. Vėliau visi sugužėjo į gimnaziją  susitikti su auklėtojais, mokytojais, vadovais – buvusiais ir dabar tebedirbančiais. Diena nejučia peraugo į vakarą...