Tarptautinė Baltijos jūros konferencija

Kovo 27 d. Vilniuje, Vilniaus Žemynos gimnazijoje, vyko tarptautinė konferencija „Aplinkos raida 2018“. Ši konferencija subūrė šalies mokyklas, kurios vykdo veiklą pagal Baltijos jūros projektą. Į konferenciją vyko ir Visagino „Verdenės“ gimnazijos mokiniai: Rimas Petkūnas, Lukas Matkevičius, Marius Mitrofanov (mokinius paruošė mokytoja Danguolė Savičienė). Mokiniai skaitė pranešimą apie atliktus fenologinius stebėjimus.
Konferencijos dalyvius sudomino svečių iš Japonijos pranešimai. Mokiniai iš Japonijos skaitė pranešimus apie radiacinę taršą, apie pasaulinius aplinkos stebėjimus. Po plenarinės konferencijos dalies, darbas vyko trijose sekcijose: biologijos, fizikos, chemijos. Biologijos sekcija, kurioje dalyvavo ir mūsų miesto mokiniai, buvo pati gausiausia. Čia buvo perskaityta net 14 pranešimų. Sekciją moderavo VU Gyvybės mokslų centro dėstytoja, Gamtos tyrimų mokslo darbuotoja Dr. Irena Nedveckytė.
Popietinėje konferencijos dalyje svečiavosi Gabrielius Liaudanskas – Svaras. Jis skaitė paskaitą ir bendravo su konferencijos dalyviais tema „Mano pareiga mano kraštui“. Praktinėje konferencijos dalyje mokiniai atliko laboratorinį darbą su vandens blusa (vandens vėžiagyviu): „Etanolio, energetinio gėrimo poveikis širdies ritmui“. Mokytojai tuo metu mokėsi dirbti tema „Įsivertinimas ir užduočių kūrimas elektroninėje erdvėje“. Konferencijos veiklos organizuotos įdomiai ir turiningai.
Štai keletas mokinių nuomonių. Rimas: „Man patiko pranešimas apie šokolado sudėties tyrimą. Labai patiko Svaro paskaita, jo patarimas siekti savo užsibrėžtų tikslų. Patiko atlikti tyrimą su vandens blusa. Supratau, kad energetinis gėrimas pagreitino vandens blusos širdies dūžius“. Marius: „Man patiko, kaip mes patys pristatėme savo pranešimą. Nustebau, kad sudominome klausytojus, nes mums pateikė daug klausimų. Patiko klausytis, kaip mokinė iš Japonijos skaitė pranešimą anglų kalba“. Lukas: „Man patiko bendrauti su Svaru, nes jis moka kalbėti pajuokaudamas. Labai sudomino mane mokinių pranešimas iš Vilniaus Biržiškos gimnazijos, kurie tyrinėjo mokyklos užterštumą mikroorganizmais. Aš nustebau, kai jų atliktas tyrimas parodė, kad mokyklos tualete buvo mažiau mikrobų, negu ant mokyklinių suolų“.
Dalyvaudami tarptautinėje konferencijoje mokiniai pagilino savo gamtamokslines žinias bei praktines kompetencijas, atlikdami aktyviąsias veiklas.