Dominykas Viliūnas – XXVIII Lietuvos mokinių istorijos olimpiados laureatas!

• Paskelbta: 2018-04-22
  • Kategorija: Didžiuojamės

Balandžio  20–21 d.  Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje įvyko XXVIII Lietuvos mokinių istorijos olimpiada tema ,,Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios  Lietuva: valstybės atstatymo istorijos (1917–1922 m. ir 1987–1993 m.)“. Iš visos respublikos į Marijampolės kraštą, padovanojusį Lietuvai didžius, talentingus, patriotiškai susipratusius žmones, suvažiavo 72 geriausi istorijos žinovai, laimėję atrankinį turą savame rajone ar mieste.Visagino miestui atstovavo „Verdenės“ gimnazijos IV klasės mokinys Dominykas Villūnas.
Po pirmąją dieną atliktos užduoties vertinimo komisija atrinko 20 finalistų, kuriems buvo suteikta teisė varžytis dėl geriausiojo vardo. Fortūna buvo palanki Dominykui – jis puikiai susitvarkė su užduotimi, pasiekė ketvirtą rezultatą ir džiaugėsi patekęs į  superfinalą.
Antrąją olimpiados dieną kova prasidėjo iš naujo – finalistai rašė istorijos esė, kurioje turėjo atskleisti visą savo erudiciją, gebėjimą tinkamai interpretuoti istorijos įvykius, procesus, pagal pasirinktus kriterijus atlikti lyginamąją įvykių analizę, gebėti suformuluoti apibendrinimus, išvadas. Su dideliu nerimu laukėme superfinalo  rezultatų.    Jaudulio neišblaškė net ir įspūdinga edukacinė ekskursija į Paežerių dvarą bei patirti nepakartojami kultūrinės programos įspūdžiai.
Vertinimo komisijos verdiktas mus labai nudžiugino – Dominyko darbas buvo įvertintas II vieta resublikoje, sidabro medaliu, kelione į Briuselį ir gausybe prizų bei dovanų.
Dominykui tai buvo jau trečia istorijos olimpiada. Prieš metus jis, dalyvaudamas superfinale, taip pat buvo labai priartėjęs prie prizininkų. Šiais metais sėkmės paukštės nebepaleido. Ne veltui sakoma, kad trečias kartas nemeluoja.
Dominykui, tėveliams, mokytojams, draugams tai išties džiaugsmingas, neeilinis įvykis. Ypatingas jis ir visai Visagino bendruomenei. Mūsų tarpe  - Respublikinės istorijos olimpiados laureatas. Džiaugiamės, didžiuojamės, sveikiname! Ir labai labai dėkojame už kantrų, sąžiningą, sistemingą, nuoseklų darbą, už motyvuotą tikslo siekimą.