Mūsų gimnazijos pirmokai laimėjo III vietą respublikoje

• Paskelbta: 2018-06-14
  • Kategorija: Didžiuojamės

Konkursą „Mūsų eksperimentas“ organizavo Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Konkurso partneris – VU Gyvybės mokslų centras. Konkurse šiemet dalyvavo beveik 300 mokinių. Pateikta apie 80 integruotų fizikos, chemijos, biologijos, inžinerijos eksperimentų, kurių metu mokiniai kėlė hipotezes, formulavo eksperimentų tikslą ir uždavinius, planavo eigą, o kaip jiems sekasi – fiksavo filmukuose.
Mūsų gimnazijos 1 a klasės mokiniai: Marek Libako, Artur Bugrov, Paulius Gedžiūnas, Paulius Satkūnas ir Jegor Rutkovskij taip pat dalyvavo šiame mokslų konkurse. Konkursui pateikė darbą, kuris vadinosi „Elektra yra labai svarbi ir gera pagalbininkė žmogaus gyvenime“. Laimėjo trečią vietą. Konkursui mokinius parengė Danguolė Savičienė, pradinio ugdymo mokytoja ekspertė.
Birželio 12 d., baigiamojo renginio metu, įvyko pasirodymas „Mokslo šturmas“. Pasirodymo metu buvo demonstruojami įvairūs bandymai, nuo kurių kartais net gniaužė kvapą. Lietuvos šimtmečio inovacijas pristatė Ričardas Valančiauskas iš Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros. Jurgitos Petrauskienė, Švietimo ir mokslo ministrė įteikė padėkas ir diplomus STEAM mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ nugalėtojams.
Konkursu siekiama skatinti kūrybiškai mokytis STEAM mokslų, patirti tyrinėjimo ir atradimo džiaugsmą, skatinti mokinių tiriamąją veiklą ir kūrybišką problemų sprendimą bendradarbiaujant grupėse, skleisti gerąją STEAM mokslų ugdymo(si) patirtį šalies mokyklose.