Baltijos jūros projekto konferencija Vilniuje

• Paskelbta: 2017-12-12
  • Kategorija: Pranešimai

2017 m. gruodžio 8–9 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizavo Baltijos jūros projekto konferenciją „Baltijos jūros projekto įgyvendinimas mano mokykloje“, skirtą tarptautinio Baltijos jūros projekto dalyviams.
Į šią konferenciją vyko ir Visagino „Verdenės“ gimnazijos  mokinės: Agnė Puškaitė, Augustė Apyvalaitė, Evelina Vainiūtė ir Violeta Navickaitė. Mokinės skaitė pranešimą „Kepurėtųjų grybų įvairovės ir kaitos stebėjimai Visagino mieste. Antrieji metai“. Pranešimo metu pranešėjos faktais pagrindė iškeltą praktinės veiklos metu hipotezę, parodė sukurtą trumpametražį  filmuką apie atliktą tiriamąją veiklą. „Verdenės“ gimnazijos Baltijos jūros projekto veiklą vykdo pradinių klasių mokiniai, kuriems vadovauja mokytojos Danguolė Savičienė ir Jūratė Šoliūnaitė Pavilionienė.
Antroje konferencijos dalyje, po perskaitytų pranešimų, buvo organizuota praktinė veikla. Ornitologė, VŠĮ „Paslaugos gamtai“ direktorė Ingrida Meškinytė, įdomiai pasakojo apie Lietuvos paukščius, įtraukė konferencijos dalyvius į praktinę veiklą, organizavo „Protų mūšį“.
Kita konferencijos diena prabėgo Valstybinėje saugomų teritorijų tarnyboje.  Nacionaliniame lankytojų centre  buvo organizuota pažintinė edukacinė veikla. Edukacijos metu konferencijos dalyviai galėjo pasijusti tyrinėtojais, ekspeditoriais, ir pėdsekiais...
Dalyvavimas gamtosauginėse konferencijose ugdo mokinių supratimą, kad savo krašto gamtą, savo Žemę reikia ne tik pažinti, bet saugoti ir globoti.