Interaktyvi paroda „Paliesk lietuvių kalbą rankomis“

• Paskelbta: 2018-02-12
  • Kategorija: Pranešimai

Vasario 12-26 d. mūsų gimnazijoje eksponuojama Lietuvių kalbos instituto kilnojamoji paroda „Paliesk lietuvių kalbą rankomis“.
Šią parodą sudaro interaktyvios instaliacijos ir stendai, kuriuose pateikiama informacija ne tik apie lietuvių kalbos vietą indoeuropiečių kalbų šeimoje, bet ir apie kalbos istoriją, lietuvių kalbos abėcėlę, lietuviškus žodžius pasaulio kalbose.
Stenduose pateikiama informacija, kiek žodžių užfiksuota „Lietuvių kalbos žodyne“, kokiais keliais žodžiai atėjo į lietuvių kalbą, kokią vietą pasaulyje užima lietuvių kalba pagal ja kalbančiųjų skaičių. Įdomu ir tai, kaip lietuvių kalbos žodžiai paplito Estijoje, Latvijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Ukrainoje, Rusijoje, kuriomis kalbomis daugiausiai kalbančiųjų, kuriomis mažiausiai, kurios kalbos jau yra mirusios. Dar vienas parodos eksponatas supažindina mokinius su skolintais, savais senaisiais, savais naujaisiais ir garsių žmonių sukurtais lietuvių kalbos žodžiais. Abejingų nepalieka ir lietuvių kalbos abėcėlė. Mokiniai gali spausdinti savo vardus, matyti raidžių kilmę.
Ši paroda leidžia pažinti kalbą kitaip. Unikalūs eksponatai sukurti taip, kad kiekvienas galėtų prisiliesti prie lietuvių kalbos.
Džiaugiamės paroda ir dėkojame Lietuvių kalbos institutui!