Išvyka „Šimtmečio Lietuva“

• Paskelbta: 2018-06-07
  • Kategorija: Pranešimai

2018-06-05 Visagino „Verdenės“ gimnazijos mokinių grupė vyko į kelionę po Lietuvą.  Dalykinių olimpiadų miesto etapų nugalėtojams kelionę dovanojo Visagino savivaldybės administracija. Mokiniai vyko į Anykščius ir į Užugirio dvarą – prezidento Antano Smetonos gimtinę.
Anykščiuose aplankė Šeimyniškėlių (Vorutos) piliakalnį. Pamatė vietovę, kurioje XIII-XV a. stovėjo medinė pilis, vienintelė kai kurių  istorikų  šaltiniuose minima ir siejama su karaliaus Mindaugo pilimi Voruta.
Mokiniai aplankė  Liudiškių kalvą, ant kurios stūkso 14 m aukščio akmeninis monumentas „Laimės žiburys“. Jis pastatytas kaip paminklas lietuvių literatūros klasikui Jonui Biliūnui, ten ilsisi jo palaikai nuo 1953 metų. Reikėjo įveikti 90 laiptelių į kalvos viršūnę, kad išsipildytų sugalvotas noras...
Išvykos dalyviai grožėjosi  „Cosmos“ paukščių tako virtualiąja realybe, klausė Žemės elektromagnetinių virpesių, paverstų  garsu ir .... svajojo apie ateitį, kada galės keliauti į kosminę erdvę .
Anykščių šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčia garsi tuo, kad ji – aukščiausia Lietuvoje – net 79 metrus siekia jos bokštai. Įveikę 186 laiptelius į jos 33 metrų aukščio apžvalgos aikštelę, esančią viename iš dviejų jos bokštų, vaikai grožėjosi nuostabia Anykščių apylinkių panorama.
Anykščių mieste matė šv.  Aleksandro  Nevskio cerkvę, kuri pastatyta 1873 metais, bet veikianti iki šiol.
Vykdami į Anykščių šilelį  stabtelėjomeį pramogų miestelyje. Pabuvojo apverstame name, kuriame baldai pritvirtinti prie... lubų, o stogas remiasi į žemę. Savo pojūčius „pagalando“ ir išbandė  7 D realybės kambaryje.
Akmuo Puntukas vaikus pasitiko staigiu lietučiu, todėl prie jo nusifotografavo išsitraukę skėčius...  Medžių lajų takas, pirmasis toks takas, pastatytas Baltijos valstybėse, netikėtai kyla į viršų, todėl net  nepastebėję, kaip  einant po kojomis pasimatė net Šventosios upės krantai.  Mokiniai užlipo ir į 34 metrų aukščio apžvalgos bokštą, tikėdamiesi dar kartą pamatyti Anykščių bažnyčios bokštus. Apžvalgos bokšto architektūros motyvas  - Aukštaitijos regiono tautinės juostos raštas.
Paskutinis kelionės objektas – Užulėnio kaimas Taujėnų seniūnijoje Ukmergės rajone. Tai – Lietuvos prezidento Antano Smetonos gimtinė. Vaikai aplankė gimtosios prezidento sodybos vietą, prezidento Užugirio  dvarą , klausė užburiančio pasakojimo apie prezidentą. Liko sužavėti  prezidento Antano Smetonos asmenybės įvairiapusiškumu, erudicija, atsidavimu savo kraštui ir jo žmonėms. Sužinojo, kad prezidentui Antanui Smetonai pastatytas  paminklas  - tai pradinė mokykla Užulėnio kaime, skirta to krašto vaikams mokyti. Statyta 1935 metais, ji ilgą laiką buvo moderniausia mokykla Lietuvoje.
Įkvėpti  Užugirio dvaro  gidės istorinio pasakojimo, pilni  naujų įspūdžių, pavargę , bet laimingi mokiniai grįžo namo.