Saulėto oranžinio traukinio kelionė tęsiasi

• Paskelbta: 2018-10-02
  • Kategorija: Projektinė veikla

Mūsų  gimnazijos pradinių klasių mokiniai jau antrus metus dalyvauja tarptautinio švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio švietimo projekte ,,Saulėto oranžinio traukinio kelionė“. Dalyvauti tokiame projekte yra nemenkas iššūkis. Projekto veikla prasidėjo jau pavasarį, kai kiekvienas projekto dalyvis pasėjo moliūgų ir vaistažolių sėklytes į vazonėlį. Išdygusius daigelius mokiniai prižiūrėjo klasėje, o pasibaigus mokslo metams savo augalėlius persodino į  tėvelių ar senelių daržus. Rudenį savo užaugintus moliūgus ir vaistažoles atnešė į mokyklą. Mokiniai kartu su mokytojomis sukūrė kompoziciją „Sveikuolių moliūgų ir vaistinių augalų bičiulystė“. Pasaulinės širdies dienos išvakarėse pradinių klasių mokinių grupė apsilankė Visagino socialinių paslaugų centre pas senelius. Jie surengė nuoširdų koncertą. Ne viena ašarėlė nuriedėjo senolių veidu, kai kanklių  skambesys pasklido po salę, kai mažųjų vaikučių deklamuojamos eilės ir dainuojamos dainelės šildė senelių širdis. Atsisveikindami mokiniai padovanojo seneliams saldų siurprizą ir vaistažolių, iš kurių galima bus išsivirti kvapnios gydomosios arbatos.
Šis projektas vaikams didelė patirtis, nes skatina vaikų smalsumą, suteikia žinių, ugdo kantrybę, pagarbą gyvybei. Vaikai stebėjo, kaip auga pasodintas augalas, kaip brandina vaisių. O vaisiais galima pradžiuginti kitus bendruomenės narius.
Projektą įgyvendino Visagino „Verdenės“ gimnazijos pradinių klasių mokytojos I. Bilinskienė, J. Jankevičienė, A. Kurpienė, L. Navickienė,  D. Savičienė ir J. Šoliūnaitė Pavilionienė su savo auklėtiniais.