Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“

• Paskelbta: 2017-10-22
  • Kategorija: Renginiai

Spalio 16–20 dienomis antrą kartą Lietuvoje vyko Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“. Visagino „Verdenės“ gimnazijos mokinės Smiltė ir Rugilė Ledzinskaitės bei Dominyka Gedgaudaitė kartu su vokiečių kalbos mokytoja Maryte Niparavičiene domėjosi, ką Visagino savivaldybės darbuotojai žino apie vokiečių kalbą bei Vokietiją. Daugelis sakė, kad mokykloje mokėsi vokiečių kalbos, bet ją jau yra primiršę, nes kasdienybėje jos nevartoja, kad prisimena tik trumpas ir paprastas frazes ar kokį eilėraštį. Respondentai pastebėjo, kad vokiečių kalba yra sudėtinga, bet labai graži. Vokietija bei vokiečiai jiems asocijuojasi su švara, tvarka, disciplina, tam tikrais istoriniais įvykiais, stipria ekonomika ir socialinėmis garantijomis. Dalis apklaustųjų jau yra buvę Vokietijoje ir pasakojo, kad juos labai sužavėjo architektūra, muziejai, teigė, kad labai vertina savo kokybe išsiskiriančius vokiškus gaminius. Gražiai atsiliepė ir apie Vokietijos kalėdinį laikotarpį, kuris stebina savo jaukumu ir tradicijomis. Tie, kas nėra buvę, žinoma, labai norėtų apsilankyti ir netgi pagyventi vokiečių šeimose. Daugelį su Vokietija sieja ten gyvenantys artimieji, draugai. Kalbintieji apgailestavo, kad su vokiečių kalba susiduria retai, bet pastebėjo, kad šios kalbos poreikis vis didėja. Ją atgaivinti galėtų padėti vokiškas kinas, muzika, profesinis orientavimas, nes geriausias kalbos mokytojas yra supanti aplinka.
Tikėkimės, kad ateityje vokiečių kalbos poreikis ir populiarumas vis didės.