Informacija MOKINIŲ TĖVELIAMS (GLOBĖJAMS, RŪPINTOJAMS)

• Paskelbta: 2021-10-29
  • Kategorija: Aktualijos

Kaip jau buvo skelbta, mokinių rudens atostogos prasidės lapkričio 3 d., į mokyklas mokiniai grįš lapkričio 10 d. Atostogos prailgintos dviem dienomis, kad po Vėlinių mokiniai grįžtų į klases praėjus inkubaciniam Covid-19 virusinės ligos laikotarpiui, t.y. septynioms dienoms. Šie sprendimai priimti reaguojant į prastėjančią situaciją šalyje. Per šventines dienas padaugėja susitikimų, žmonės lankosi pas gimines, tuomet auga ir užsikrėtimo tikimybė. Ministerija prašo tėvų sąmoningumo ir pasirūpinti, kad vaikai vengtų nereikalingų susibūrimų. Visagino savivaldybė ir gimnazija pasirūpino, kad visi besitestuojantys vaikai gautų po 2 greituosius antigenų savikontrolės testus ir galėtų juos atlikti namuose savarankiškai ar padedami tėvų pagal įprastą testavimo gimnazijoje grafiką. Jeigu buvo atsisakyta dalyvauti testavime, tėvams (globėjams, rūpintojams) pageidaujant išduodama po 1 savikontrolei skirtą greitąjį antigeno testą, kurį rekomenduojama atlikti paskutinę rudens atostogų dieną. Tai padės laiku pastebėti ligą ir stabdyti galimą jos plitimą bei pasiekti, kad atostogų metu mokiniai jaustųsi saugiau ir nebūtų prarastas gimnazijoje pasiektas testavimo įdirbis. Per savaitę po švenčių, kurią mokiniai ir mokytojai praleis ne mokyklose, galimo užsikrėtimo atveju išryškės simptomai, tokiu būdu viruso plitimas bus lokalizuotas vienoje šeimoje, neperneštas į gimnazija ir nepaskleistas daugelyje šeimos ūkių.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2021 m. spalio 28 d. sprendimas Nr. V-2438

Pirmąją dieną po atostogų mokiniams sugrįžus į kontaktinį ugdymą, testavimas savikontrolės testais bus atnaujintas ir toliau vykdomas nustatyta tvarka.
        Būkite sveiki, saugokite save bei aplinkinius!