Muziejus

Už muziejų gimnazijoje atsakingas asmuo

Marytė Niparavičienė Muziejaus vadovė

Vokiečių kalbos mokytoja metodininkė

Darbo laikas

Savaitės dienos

Darbo laikas

Pietūs

Pirmadienis

Antradienis

Trečiadienis

Ketvirtadienis

Penktadienis

Kontaktai Mobilusis +370 656 09775

Dėl ekskursijų tartis su muziejaus vadove.

Muziejaus istorija

Muziejus įsteigtas 1986 m. vasario 24 d. Sniečkaus (dab. Visaginas) II-ojoje vidurinėje mokykloje. 1989 m. muziejus perkeltas į Visagino lietuvių vidurinę mokyklą (dab. „Verdenės“ gimnazija) ir pavadintas „Aukštaičio pirkia“. 2006 metai mokyklos muziejui buvo jubiliejiniai – dvidešimtieji. Atsirado galimybė muziejų įkurdinti naujose ir erdvesnėse patalpose. Jis papildytas nauja ekspozicija ir pavadintas „Etnografijos ir mokyklos istorijos muziejumi" (vadovė Stasė Černiauskienė). Nuo 2015 m. rugsėjo mėnesio muziejui vadovauja vokiečių kalbos mokytoja metodininkė Marytė Niparavičienė. 2016 metais kovo 2 d. paminėtas muziejaus 30-metis. 2017 m. šalies mokyklų muziejų apžiūros konkurse laimėta III vieta ir įteiktas LR ŠMM III laipsnio diplomas, Aukštaitijos regiono mokyklų muziejų apžiūroje laimėta II vieta, o muziejaus vadovė Marytė Niparavičienė ir kraštotyrininkų-muziejininkų būrelis apdovanoti LMNŠC pagyrimo raštu už mokyklos istorijos, kraštotyrinės ir etnokultūrinės veiklos vykdymą bei projektinę veiklą. Plačiau...

Muziejaus patalpos

Muziejų sudaro trys patalpos. Pirmoji patalpa labai jauki, primenanti aukštaitišką pirkią. Visi baldai surinkti iš aplinkinių kaimų. Čia ir senovinė lova, užtiesta gražiausiais raštais austa lovatiese, ir lopšelis kūdikiui, ir stalas su kėdėmis, knygos. Kiekvienas eksponatas turi savo vietą, savo kampelį, savo praeitį ir, žinoma, kelio iki muziejaus istoriją.

Antroje patalpoje veikia kelios ekspozicijos:

• „Lino kelias“
  • „Žmogaus pagalbininkas – arklys“
  • „Istorijos vingiuose“
  • „Bitininko skyrelis“
  • „Namų apyvokos daiktai“

Trečiojoje patalpoje galima susipažinti su gimnazijos istorija. Čia kaupiami metraščiai, mokytojų kūrybiniai darbai, laikraštis „Vėjavaikis“, „Sedulos“ ansamblio veiklos, vaikų folkloro festivalio „Martynas“ atgarsiai, parengti mokslo pirmūnams, mokytojams skirti stendai, kuriuose atsispindi mokyklos kelias nuo 1978 m. iki šių dienų.

Mokyklos muziejuje organizuojamos ekskursijos, vyksta edukaciniai užsiėmimai. Susipažinti su ekspozicijomis muziejaus lankytojams ir svečiams padeda mokiniai.

Muziejaus istorija nuotraukose