Melita Vilkevičiūtė – Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso laureatė!

• Paskelbta: 2018-04-08
  • Kategorija: Didžiuojamės

Balandžio  5–7  dienomis Vilniuje vyko 50-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas. Jame šiais metais dalyvavo šimtas du mokiniai iš visos Lietuvos, nors konkursui darbus siuntė gerokai daugiau moksleivių. Tapti konkurso dalyviu nėra paprasta: reikli komisija iš daugybės atsiųstų darbų atrenka įtaigiausius. Džiugu, kad tarp geriausiųjų  į finalinį etapą buvo pakviesta  ir mūsų gimnazijos III a klasės mokinė Melita Vilkevičiūtė.
Balandžio 5 dieną mokiniai susitiko  Vilniuje, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, kur  vyko konkurso atidarymo iškilmės. Vėliau tris dienas jaunieji filologai kartu su žymiais  kūrėjais analizavo, vertino  savo ir bendraamžių  darbus Vilniaus Simono Daukanto gimnazijoje. Malonu buvo girdėti rašytojos  Gintarės Adomaitytės, dirbusios vertinimo komisijoje publicistikos ir eseistikos  sekcijoje, pagyrimus,  išsakytus  Melitai apie jos kūrybą. Rašytoja linkėjo Melitai kurti ir toliau, ieškoti savęs ir pakvietė publikuoti kūrinius meno ir literatūros leidiniuose. Gražiai nuskambėjo  ir bendraamžių išsakyta nuomonė: „Viskas, ką rašo Melita, apgaubta meilės“.
Laisvu laiku konkurso dalyvių  laukė įdomi ir prasminga programa: ekskursija į Valdovų rūmus, kino vakaras Martyno Mažvydo bibliotekoje,  kūrybos vakaras  Rašytojų sąjungos klube, kur jaunieji literatai  skaitė kūrybą. Melita ir čia sulaukė pripažinimo : ji buvo pakviesta skaityti savo kūrinį  vakaro metu.
Balandžio 7 dieną konkurso dalyviai vėl susitiko Martyno Mažvydo bibliotekoje,  kur buvo paskelbti nugalėtojai.
Melita Vilkevičiūtė Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurse laimėjo III vietą ir buvo apdovanota trečiojo laipsnio diplomu! Be abejo, tai neeilinis įvykis „Verdenės“ gimnazijai ir Visagino miestui.
Sveikiname, didžiuojamės ir linkime Melitai kūrybinės sėkmės ir toliau!

Plačiau apie konkursą nuo balandžio 10 dienos galėsite skaityti svetainėse  www.skaitymometai.ltwww.menobangos.lt .