Konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatės

• Paskelbta: 2018-05-06
  • Kategorija: Didžiuojamės

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kartu su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija bei partneriais kasmet organizuoja jau tradiciniu tapusį edukacinės programos nacionalinį mokinių konkursą ,,Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“. Šiuo konkursu, skirtu 5–12 klasių mokiniams, siekiama puoselėti jaunimo istorinę atmintį per konkrečių įvykių dalyvius ir liudytojus, taip skatinant įvairių kartų bendravimą, gimtojo krašto pažinimą, pilietiškumą ir patriotiškumą.
Konkursas vyko jau aštuonioliktą kartą. Jame dalyvavo per 900 mokinių iš visos Lietuvos – tie, kuriems  yra svarbu, kad liudininkų ugnis, deganti akyse ir širdyse, neužgestų, kad prometėjiškai ji būtų nešama į abejingą ir viskuo nusivylusią kasdienybę.
Mūsų gimnazijos mokiniai neliko abejingi konkursui, pasiūliusiam patiems ieškoti, atrasti ir išsaugoti tiesą. Juk tik tiesa daro mus laisvus, ji – ateities kūrėja ir gynėja. Kaip šis pasaulis tapo toks, kokiame aš gyvenu? Kas vyko prieš man ateinant į šią žemę, tokią brangią mano tėvams, protėviams? Į šiuos klausimus ir bandė atsakyti mokiniai savo rašiniuose, piešiniuose, kituose kūrybiniuose darbuose.
Gegužės 4 dieną konkurso laureatai buvo pakviesti į apdovanojimų renginį, kuris vyko Vilniuje, Mokytojų namuose. Prieš oficialią ceremoniją buvo pasiūlyta turininga kultūrinė programa  - dalyviai aplankė Lietuvos Respublikos Seimą, Okupacijų ir laisvės kovų muziejų, pasivaikščiojo po Vilniaus senamiestį.
15 val. Mokytojų namų svetainėje laureatų pagerbimo šventė prasidėjo saksofonisto P. Vyšniausko virtuoziškai atliekama melodija. Renginyje skambėjo daug gražių sveikinimo ir padėkos žodžių konkurso dalyviams, išreikšta viltis nesustoti savame pasiekimų kelyje.
Džiugu buvo tarp laureatų matyti ir mūsų gimnazijos mokines Ievą Krasauskaitę (I a kl.), kurios piešinys I – IV kl. mokinių kategorijoje laimėjo I vietą ir Aistę Stundžėnaitę (I a kl.), kuri toje pačioje kategorijoje laimėjo II vietą. Ieva buvo apdovanota I laipsnio, Aistė -  II laipsnio diplomu, vertingomis dovanomis, šiltais sveikinimo šypsniais bei aplodismentais.
Džiaugiamės ir didžiuojamės dar viena mūsų gimnazisčių pergale. Nuoširdžiausiai sveikiname jas bei tėvelius su tokiu aukštu darbo pripažinimu ir linkime kuo didžiausios tolimesnės sėkmės.