PROJEKTO NAUJIENOS

• Paskelbta: 2020-10-06
  • Kategorija: Interreg II

PROJEKTAS

„QUALITY IMPROVEMENT AND DIVERSITY DEVELOPMENT OF SOCIAL SERVICES FOR  LITHUANIAN AND LATVIAN CHILDREN WITH SPECIAL NEEDS“ /SEE ME, LLI-436

PROJEKTO NAUJIENOS

Jau beveik pusmetį  Visagino „Verdenės“ gimnazijoje įgyvendinamas 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektas „Socialinių paslaugų įvairovės plėtra bei jų kokybės gerinimas Lietuvos ir Latvijos specialiųjų poreikių vaikams“/SEE ME/LLI-436. Nepaisant sudėtingos situacijos dėl COVID-19 pandemijos, kai daugelį veiklų tenka atidėti vėlesniam laikui, gimnazija nuveikė tikrai daug.

Visų pirma, buvo suremontuotos keturios klasės, šalia mokyklos įrengta lauko klasė. Džiaugiamės, kad visi darbai buvo atlikti vasarą ir nesutrukdė mokymosi proceso.

Įrengtose patalpose jau veikia Šeimos klubas. Šeimos klube nuolat vyksta aktyvios, meninės ir šviečiamosios veiklos šeimoms, auginančioms spec. poreikių vaikus, pagal poreikius organizuojami seminarai bei konsultacijas tėvams ir ugdytojams.

Atnaujintose klasėse bus organizuojamos naujai kuriamos edukacinės programos. Viena jų yra ,,Linksmasis orkestras". Tikimasi, kad ši edukacinė programa padės vaikams įveikti socialinę izoliaciją, ugdys savarankiškumą, kūrybiškumą.

Kita edukacinė programa - ,,Kino studija“. Ši programa skirta įvairaus amžiaus specialiųjų poreikių mokiniams. Įgyvendinant programą, bus siekiama, kad vaikai galėtų eksperimentuoti, išbandyti naujas veiklos formas bei pažinimo būdus, plėtoti savo kūrybines galias, įgyti naujų gebėjimų, mokytųsi komunikuoti ir bendradarbiauti.

Taip pat gimnazijos suremontuotose patalpose bus įgyvendinama naujovė - profesinio orientavimo programa specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams. Ši programa formuos socialinius-pilietinius įgūdžius. Įgyvendinant programą, bus bendradarbiaujama su Visagino gyvūnų prieglauda „Padėk man“.

Mokymasis lauko klasėje, skatins mokinius labiau domėtis juos supančia aplinka ir pamėgti mokymą, paremtą atradimais, įdomiais užsiėmimais bei kūrybiškumu.

Šiuo metu baigiamos kurti edukacinės programos ir jų testavimas prasidės lapkričio mėnesį.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Iriną Morozovą, morozova.projektai@gmail.com

Daugiau informacijos apie Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu  ir www.europa.eu.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Visagino „Verdenės“ gimnazija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę. www.latlit.eu ir www.europa.eu.

Projektą finansuoja 2014-2020 Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa.