Gražūs pasiekimai nacionaliniame kritinio mąstymo ir problemų sprendimo konkurse

• Paskelbta: 2020-06-05
  • Kategorija: Pasiekimai

Tęsdama Nacionalinio egzaminų centro pradėtą tradiciją, Nacionalinė švietimo agentūra organizavo Nacionalinį kritinio mąstymo ir problemų sprendimo konkursą. Šis konkursas yra Nacionalinio egzaminų centro anksčiau organizuotų nacionalinių matematinio ir gamtamokslio raštingumo (8–10 kl.) bei loginio mąstymo ir problemų sprendimo (3–4 kl.) konkursų tęsinys. Šio konkurso tikslas – mokinių bendrųjų kompetencijų ir bazinių žinių taikymo gebėjimų konkrečiose praktinėse situacijose vertinimas. Konkurso užduotims atlikti nereikia specialių žinių. Konkursu siekiama ugdyti labai svarbius tolesniam mokymuisi ir gyvenimui XXI a. mokinių aukštesniuosius mąstymo gebėjimus, taip pat gebėjimą kūrybiškai taikyti įgytas žinias. Konkursas buvo organizuotas trijose amžiaus grupėse: 3–4 klasių mokiniams, 5–7 klasių mokiniams, 8–10 klasių mokiniams. Šioms grupėms buvo parengtos  įdomios ir nuotaikingos skirtingo sudėtingumo užduotys, mokiniams artimu ir smalsumą žadinančiu kontekstu. Dalyvauti nacionaliniame kritinio mąstymo ir problemų sprendimo konkurse galėjo visų tipų ugdymo įstaigų mokiniai, nepriklausomai kokia mokomąja kalba ugdymas jose vyksta.

2020 m. vasario 5 dieną vykusiame konkurse dalyvavo 6245 mokiniai iš 315 mokyklų (kas trečios pradinį ugdymą teikiančių Lietuvos mokyklų). Nacionaliniame kritinio mąstymo ir problemų sprendimo konkurse dalyvavo ir mūsų gimnazijos 3-4 klasių mokiniai. Konkurso rezultatų ataskaitoje pabrėžiama, kad Visagino „Verdenės“ gimnazijos 3 a klasės mokiniai Liana Lovkytė ir Artur Bugrov pateko tarp dešimtadalio šalies geriausiųjų. Tarp mūsų gimnazijos mokinių geriausiai užduotis atliko ir daugiausia taškų surinko 3 a klasės mokinė Liana Lovkytė (mokytoja Danguolė Savičienė) ir 4 a klasės mokinė Sofija Timofejenko (mokytoja Daiva Maldžiuvienė). Visi jie apdovanoti Nacionalinės Švietimo Agentūros diplomais. Kiekvienos mokyklos mokiniai, geriausiai atlikę užduotis tarp visų savo mokyklos atitinkamos klasės mokinių, bus apdovanoti Konkurso laimėtojų diplomais.