Mūsų gimnazijos mokytoja Danguolė Savičienė Vilniaus universiteto rektoriaus Žukausko kvietimu lankėsi VU

• Paskelbta: 2018-05-27
  • Kategorija: Pranešimai

Vilniaus universitetas (VU), siekdamas tapti vienu iš svarbiausių mokytojų rengimo centrų Lietuvoje, surengė susitikimą su geriausiais Lietuvos mokytojais.
Su Švietimo ir mokslo ministerijos šiemet geriausiais išrinktais mokytojais Gintautu Derviniu, Virginija Bireniene, Danguole Savičiene susitiko VU rektorius prof. Artūras Žukauskas, studijų reikalų prorektorius doc. Valdas Jaskūnas ir partnerystės prorektorė prof. Greta Drūteikienė.
Sveikindamas mokytojus, VU rektorius pabrėžė, kad universitetas sieks, jog į mokyklas ateitų naujos kartos mokytojai. Todėl universitetui yra labai svarbios geriausios praktikos, ateinančios iš pačių geriausių pedagogų Lietuvoje darbinės patirties.
Studijų prorektorius V. Jaskūnas, mokytojams pristatydamas VU Ugdymo mokslų institutą, taip pat akcentavo pagrindinius VU siekius pedagogų rengimo srityje.
„Mokytojų rengimas keitėsi toli gražu ne tokiais sparčiais tempais, kaip keitėsi mokykla. VU ateina į pedagogų rengimą ir pristato studijas, grįstas mokslu. Mūsų tikslas – ne tik rengti naujus pedagogus, bet ir sudaryti galimybes esantiems mokytojams patobulinti ar pakeisti savo kvalifikaciją“, – sakė prorektorius.
Kalbėdamas apie naujas pedagogikos programas VU, prorektorius pabrėžė, kad vaikystės pedagogiką bakalauro studijoms pasirinkę studentai įgis vieną iš dviejų pedagoginių specializacijų – ikimokyklinio ugdymo arba pradinio ugdymo. Anot prorektoriaus, gamtamokslinio ugdymo programą pasirinkusiems studentams bus siūloma plati tarpdisciplininė aplinka. Gamtamokslių studentams bus atviras biotechnologijų sektorius ir laboratorijos. Jie studijuos kartu su fizikais, chemikais, biologais, biotechnologais.
Susitikime mokytojai pasidalijo įžvalgomis apie tai, kokia yra mokytojo kasdienybė, kokie yra mokiniai ir į ką jie siūlytų atkreipti dėmesį universitete įgyvendinant naujas pedagogikos studijų programas.

Daugiau informacijos čia: http://naujienos.vu.lt/susitikime-su-geriausiais-mokytojais-aptarti-svarbiausi-pedagogikos-issukiai/.