Kviečiame naudotis virtualia biblioteka ELVIS

• Paskelbta: 2022-11-28
  • Kategorija: Pranešimai

Kviečiame patiriančius skaitymo sunkumų moksleivius ir jų tėvus naudotis virtualia Lietuvos aklųjų bibliotekos (LAB) sukurta ir administruojama biblioteka ELVIS.

Kas yra ELVIS? Tai virtuali biblioteka, kurioje saugoma daugybė įgarsintų knygų, žurnalų. Patiriantiems skaitymo sunkumų  moksleiviams tai puiki galimybė pagal bendrąją programą privalomas knygas ne perskaityti, o išklausyti.

Šioje bibliotekoje esančiais leidiniais gali naudotis mokiniai, turintys raidos, kompleksinių sutrikimų, autizmo spektro sutrikimų, patiriantys mokymosi sunkumų (turintys specifinius mokymosi sutrikimus, pvz. skaitymo, rašymo) ir mokytojai, dirbantys su šiais mokiniais, mokyklų bibliotekininkai. Taip pat sensorinių sutrikimų turintys asmenys (neregystė, silpnaregystė), fizinių funkcinių (dreba rankos, skauda pirštus ir pan.), senyvo amžiaus žmonės, kurių nusilpusios akys, ašaroja ir pan.

Virtualioje bibliotekoje, skirtoje visiems, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto, saugoma:

• tūkstančiai pavadinimų populiarių įgarsintų grožinės literatūros knygų;
  • įgarsintos knygos vaikams (tarp jų – ir mokiniams rekomenduojama literatūra);
  • įgarsinti žurnalai;
  • savišvietai ir studijoms skirti leidiniai skaitmeniniais formatais (PDF, DAISY);
  • skaitmeniniai leidiniai Brailio raštu;
  • filmai ir spektakliai su garsiniu vaizdavimu;
  • garso spektakliai ir tinklalaidės;
  • ELVIS bibliotekoje galite rasti  ir  pagal bendrąją programą privalomas knygas moksleiviams.

Kaip prisijungti prie ELVIS? Išmaniojo įrenginio naršyklėje rinkite https://elvislab.lt/register. Užpildykite registracijos formą. Sulaukę patvirtinimo galėsite naudotis virtualia biblioteka. Jei registruojantis kyla neaiškumų skambinkite tel. nr.8 658 92743.

Esant poreikiui prie ELVIS bibliotekos padėti prisijungti gali gimnazijos specialioji pedagogė Gintarė Guiskienė. Susisiekti galite el. paštu gintare.guiskiene@vvg.lt