Pažinti Lietuvą

• Paskelbta: 2018-06-23
  • Kategorija: Projektinė veikla

Daugiataučio ir daugiakultūrinio Visagino jaunimas mėgsta keliauti. Dažnas yra aplankęs bent keletą užsienio šalių, gerai susipažinęs su mūsų sostine Vilniumi. Deja, ta Lietuvos pusė, kuri yra toliau į vakarus nuo Visagino, daugeliui – terra incognita. Todėl projekto „Gija“ kelionės į Ventės ragą organizatorių tikslas buvo supažindinti „Verdenės“ gimnazijos  mokinius su  Lietuvos geografija ir istorija, padėti pažinti, o gal kai kuriems ir atrasti savo Tėvynę.
Lietuvos pažinimas prasidėjo nuo Raudondvario pilies. Kvapą gniaužė vaizdai nuo Seredžiaus ir Veliuonos piliakalnių, Raudonės ir Panemunės pilių bokštų. Gimnazistų daina apie Tėvynę aidėjo nuo Rambyno kalno. Mažosios Lietuvos lygumomis važiavome į Rusnę ir Mingę, kur apsistojome nakvynei, ragavome gardžią Pamario krašto žuvienę. Ryte plaukiojome Nemuno delta, Krokų lankos ežeru ir Kuršių mariomis. Ventės rage turėjome progą pamatyti, kaip žieduojami paukščiai. O vėliau traukėme Vydūno ir I. Simonaitytės keliais, aplankėme jų muziejus Kintuose ir Priekulėje. Kelionę pagyvino ne tik gidų ir lydinčių mokytojų pasakojimai, bet ir pačių gimnazistų parengti pranešimai apie lankomas vietas.
Tikimės, kad kelionė ne tik padėjo geriau pažinti Lietuvą, bet ir paskatino susimąstyti apie gyvenimą tarp įvairių kultūrų, tautinį ir pilietinį identitetą bei gimtosios kalbos svarbą.

Organizatoriai