Tarptautinė konferencija, skirta Europos kalbų dienai

• Paskelbta: 2018-10-02
  • Kategorija: Projektinė veikla

2018 m. spalio 26 dieną ,,Verdenės“ gimnazijoje jau antrą kartą vyko tarptautinė konferencija, skirta Europos kalbų dienai. Konferencijos tema - ,,Living in Multicultural Community“ (,,Gyvenimas daugiakultūrinėje aplinkoje“). Šis renginys yra antrus metus vykdomo projekto ,,Gija“ dalis.
Džiugu, kad į mūsų konferenciją įsitraukė ir kitos mokymosi įstaigos. Sulaukėme svečių  iš „Atgimimo“ gimnazijos, Visagino technologijų ir verslo profesinio mokymo centro,  Latvijos Dagdos vidurinės mokyklos bei Kraslavos gimnazijos.
Konferencijos dalyviai skaitė pranešimus ir dalinosi mintimis, kaip darniai sugyventi daugiakultūrinėje bendruomenėje. Po to jie skirstėsi į mišrias grupes ir rengė trumpus pristatymus, kuriose apibendrino interviu su žmonėmis, kasdieniniame gyvenime susiduriančiais su daugiakultūrinės aplinkos keliamais iššūkiais.
Manau, kad konferencijos tema buvo aktuali kiekvienam iš mūsų, nes gyvename daugiataučiame Visagine, kur kartais susiduriame su tarpusavio supratimo bei tolerancijos stoka. Tokie renginiai kaip ši konferencija padeda atkreipti dėmesį į kai kuriuos svarbius bendravimo aspektus, skatina ieškoti sprendimų ir dalintis idėjomis, kaip galima būtų išvengti tarpusavio nesusipratimų, parodo, kad daugiakultūrinė aplinka prisideda prie mūsų asmenybės ugdymo.
Turėjome puikią progą patobulinti savo komandinio darbo  bei anglų kalbos įgūdžius, kadangi visos konferencijos veiklos vyko anglų kalba, ir, žinoma, pabendrauti su kitų mūsų miesto mokyklų ir kaimyninės Latvijos mokiniais. Laukiame naujų susitikimų su draugais ir tikimės, kad mūsų gimnazijoje bus dar ne viena panaši konferencija!