Gerosios darbo patirties sklaida keliaujant saulėtu oranžiniu traukiniu 2018

• Paskelbta: 2018-11-18
  • Kategorija: Projektinė veikla

Lapkričio 16 d.  mūsų  gimnazijos 2 a klasės mokinės Miglė Petrylaitė, Livija Jatkevičiūtė ir Liana Lovkytė dalyvavo tarptautinio švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio – socialinio švietimo projekto „Saulėto oranžinio traukinio kelionė“ baigiamojoje konferencijoje  „Gerosios darbo patirties sklaida keliaujant saulėtu oranžiniu traukiniu 2018“.  Jame skaitė pranešimą apie projekte gimnazijos mokinių atliktą veiklą.
Į šį projektą įsijungė 147 Lietuvos švietimo įstaigos (daugiau nei 1000 dalyvių), Latvija, Estija, Lenkija, Norvegija ir net saulėtoji Australija.
Dalyvius pasitiko Vilniaus turizmo ir verslo mokyklos, kur ir vyko konferencija, auklėtiniai ir   vaišino vaistažolių arbatomis, pasveikino juos Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ grupės „Seklytėlė“ ugdytinių muzikinė kompozicija ,,Oranžinis lietutis“.
Visi konferencijos dalyviai skandavo sveikinimo žodžius, siuntė oranžinius linkėjimus iš konferencijos salės užsienyje gyvenantiems projekto dalyviams tiesioginės transliacijos metu. Konferencijos moderatorės  Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ direktorės pavaduotoja ugdymui Rasa Žiemienė, projekto iniciatorė bei vadovė auklėtoja metodininkė Rita Stulpinienė, meninio ugdymo pedagogė Ugnė Kriščiūnienė ir Kauno A. Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos metodininkė Eglė Rakauskienė pakvietė dalyvius skaityti pranešimus. Buvo perskaityta 16 žodinių, 5 video (užsienio šalių pranešėjai) bei pristatyti 4 stendiniai pranešimai. Plenarinį pranešimą „Vaistinių augalų naudojimas ugdymui“ skaitė mgr. Teresė Jokšienė, Lietuvos edukologijos universiteto vyresnioji botanikė.  Ji įspėjo, kad reikia labai gerai žinoti vaistinių augalų savybes, kitaip geriant iš jų pagamintas arbatas galima sau pakenkti.
Ypač įdomu buvo klausytis mokinių skaitomų pranešimų. Miglė: „Man labai patiko klausytis, kaip vaikučiai pasakojo apie vaistinius augalus ir demonstravo rūbelius, simbolizuojančius šiuos augalus“. Livija: „Man labiausiai įstrigo trečiosios klasės mokinės Smiltės pasekta sakmė apie  Joakimą, Šveicarijos Moliūgą“. Liana: „Aš labai nustebau, kai pamačiau skėtį, kuris buvo papuoštas įvairiomis mūsų krašto vaistažolėmis. Kai kurias iš jų net atpažinau“.
Konferencijoje buvo pademonstruota ir jau išleista projekto knyga „Saulėto oranžinio traukinio kelionės kūrybinė stotelė“.  Į ją sudėtos visų švietimo įstaigų kompozicijų „Moliūgų ir vaistinių augalų bičiulystė“ nuotraukos ir mokinių bei mokytojų kūrybiniai darbai. Joje ir „Verdenės“ gimnazijos pradinio ugdymo mokytojų sukurta eiliuota pasaka „Oranžinė istorija“.