Miesto mokyklų ketvirtokai dalyvavo nuotolinėje pamokoje „Nebūk abejingas Žemei“

• Paskelbta: 2021-04-22
  • Kategorija: Projektinė veikla

Balandžio 21 d. Visagino miesto mokyklų ketvirtųjų klasių mokiniai dalyvavo pasaulio pažinimo pamokoje „Nebūk abejingas Žemei“, skirtoje pasaulinei Žemės dienai paminėti. Pamokos tikslas – skatinti mokinius mylėti, tausoti ir saugoti Žemę ir visa, kas joje yra gyva.

Į atvirą vaizdo pamoką miesto mokyklų ketvirtokus surinko Visagino „Verdenės“ gimnazijos pradinio ugdymo mokytoja ekspertė Danguolė Savičienė. Pamokos metu mokiniai buvo pakviesti analizuoti pavyzdį, kuomet dėl žmonių užgaidos ir norų yra išnaudojami bei kankinami gyvūnai. Klausydamiesi mokytojos pasakojimo, žiūrėdami dokumentiką mokiniai mokėsi atpažinti palminius musangus, suprasti šių gyvūnų gyvenimo būdą ir suvokti, kokią didelę žalą jiems daro žmonės, vaikydamiesi pelno.

Miesto pradinukai sugebėjo pamokos viešniai – gyvūnų teisių gynėjai – pateikti pasiūlymų, ką daryti, kad būtų mažiau išnaudojami laukiniai gyvūnai. Atidus vaikų klausymas ir aktyvus dalyvavimas atliekant užduotis padėjo suprasti, kad pamokos tikslas buvo pasiektas.

Ši pasaulio pažinimo pamoka – tai viena iš projekto Lyderių laikas 3 numatytų veiklų, atitinkančių šiandienos mokinių poreikius. Tokios vaizdo pamokos sudaro galimybę organizuoti ugdomąsias veiklas „be sienų“, dalintis gerąja darbo patirtimi su miesto mokyklų bendruomenėmis, tuo pačiu didinant mokinių motyvaciją mokytis ir vartoti lietuvių kalbą.