„Kaip mokyti ir mokytis informacinio raštingumo?“

2023 m. kovo 13 d. mūsų gimnazijoje vyko metodinė diena mokiniams ir mokytojams tema „Kaip mokyti ir mokytis informacinio raštingumo?“ Mokymus vedė charizmatiškasis politologas, publicistas, Vilniaus politikos analizės instituto medijų ir demokratijos vadovas, programos „Renkuosi mokyti“ alumnas, LRT laidos „Mažosios Europos pokalbiai“ vedėjas Donatas Puslys.
Pamokėlės pradinių klasių mokiniams vyko nedidelėse grupėse. Jų metu mokiniai su lektoriumi betarpiškai bendravo, diskutavo aktualia tema „Kaip suprasti toleranciją ir kas yra melagienos?“ Donatas Puslys labai įdomiai, įtaigiai ir suprantamai kartu su vaikais aiškinosi sąvokas „melagiena“, „informacinis raštingumas“, „saugus internetas“, „tolerancija“. Savo aiškinimą grindė literatūros kūriniais.

Laikas, praleistas bendraujant su Donatu Pusliu, mokytojams prabėgo nepastebimai. Analizuodami pateiktas situacijas, diskutuodami, žiūrėdami dokumentiką ir keldami klausimus mokytojai gilino informacinio raštingumo kompetenciją. Lektoriaus pateiktus mokymo(si) metodus (kaip ugdyti informacinį raštingumą), parengtus integruotus pamokų planus („Priešnuodis dezinformacijai“, „Demokratija kryžkelėje“, „Nuo naujų tironijos formų iki meritokratijos krizės. Iššūkiai demokratijai XXI amžiuje“), skirtus gimnazinėms klasėms, galės pritaikyti savo darbe.

Ši metodinės dienos programa „Kaip mokyti ir mokytis informacinio raštingumo?“ parengta remiantis atnaujintomis bendrosiomis ugdymo programomis ir tarptautinio projekto ERAZMUS+ „Milbox“ (žiniasklaidos ir informacinio raštingumo priemonių rinkinys) uždaviniais.

Ačiū už tarpininkavimą ir pagalbą rengiant metodinę dieną VŠPT direktorei Eleonorai Dutkevičienei.
Metodinę dieną organizavo  Metodinės tarybos pirmininkė Danguolė Savičienė.