MOKYTIS GALIMA NE TIK KLASĖJE

• Paskelbta: 2021-06-15
  • Kategorija: Renginiai

Gimnazijos kiemas pastaruoju metu tapo tikra edukacine erdve, kurioje gimsta idėjos, kaip ugdymo turinį papildyti natūraliais objektais, tiriamaisiais darbais, galimybėmis kitaip ugdyti mokinių gebėjimus. Išėjimas iš įprastos klasės į kitą mokymosi erdvę žadina mokinių mokymosi motyvaciją, kuria bendravimu ir bendradarbiavimu grįstą aplinką, kurioje smagu ne tik pabūti, bet ir mokytis.

Gimnazijos mokytojai organizuoja veiklas netradicinėse aplinkose: lauko klasėse, gimnazijos kieme ir artimiausiose apylinkėse.

4 a klasės mokytoja Danguolė pasidžiaugė, kad gimnazijos kieme puikiai pavyko matematikos pamoka, kurios metu išbandyta švedų mokslininkų formulė padedanti apskaičiuoti medžių amžių.

Pasaulio pažinimo pamokoje kartu su geografijos mokytoju Sauliumi mokiniai žiedavo paukštelius, susipažino su miško paukščiais, kurie gyvena šalia mokyklos.

Įgyvendindami piliečių mokslo projektą kartu su Prancūzijos Bordo universiteto mokslininkais mokiniai vykdė eksperimentą – į stebimą ąžuolą įkėlė dirbtinius vikšrus.

Gimnazijos apylinkėse pagal Baltijos jūros projekto programą ketvirtokai atliko fenologinius stebėjimus.

4 b klasės mokiniai kartu su mokytoja Žana taip pat mokėsi kitose erdvėse. Patrauklioje, neįprastoje mokymo(si) aplinkoje vyko integruota veikla, kurios metu buvo derinamos įvairios mokymo formos ir metodai. Dailės, pasaulio pažinimo, sveikatą stiprinančių pratybų pamokoms labai tiko gimnazijos lauko klasė ir miškas.

Pradinio ugdymo mokytojos Jūratės 2 b klasės mokiniai dailės ir technologijų pamokoms pasirinko lauko klasę ir artimiausią mišką. Su mokiniais iš gamtinės medžiagos kūrė mandalas, su kreidelėmis piešė bendrą piešinį "Vasaros svajonės".

3 b klasės mokiniai vidiniame gimnazijos kiemelyje išbandė per dailės ir technologijų pamoką pačių pasigamintus aitvarus, o birželio 1 d. kreidelėmis piešė „Svajonių pievą“.

Biologijos mokytoja Jolanta organizavo gamtoje pamoką tema „Ekologinių bendrijų struktūros tyrimas“ II klasės mokiniams. Mokiniai lauko klasėje gavo užduotis, pasiskirstė į komandas ir naudodami išmaniuosius įrenginius fiksavo bendrijų pavyzdžius, juos nagrinėjo ir mokytojai siuntė atsakymus. Apibendrindami pamoką mokiniai pažymėjo, kad buvo smagu dirbti komandose ir veiklą lauke įvertino labai gerai.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jolanta surinko 6 a klasės mokinius užklasinio skaitymo pamokai ,,Sutinku vasarą su knyga“, kuri buvo organizuota žaliojoje miesto zonoje.

Fizinio ugdymo mokytojai ir jos mokiniams pamokos lauke – tikras malonumas.

Lauko klasėje vyko mokytojos Dianos organizuotos tikybos pamokos.