Prasminga gimnazijos tarybos iniciatyva

• Paskelbta: 2021-11-09
  • Kategorija: Renginiai

Paskutinę spalio savaitę „Verdenės“ gimnazijoje vyko pilietiškumo savaitės „Verdenietis – Lietuvos pilietis“ renginiai. Jų buvo daug ir įvairių, skirtų ir patiems mažiausiems, ir paaugliams, ir gimnazistams. Visą savaitę skirtingose gimnazijos erdvėse mokytojai organizavo mokiniams smagias, kūrybiškas, turiningas veiklas, kuriose jie noriai dalyvavo ir pavieniui, ir komandomis. Vyko lietuvių kalbos mokytojų organizuoti konkursai „Sukit sukit galveles“, „Įdomioji kalbologija“, „Raidės Lietuvai“, „Įdomiosios užduotys“. Geografijos ir pradinio ugdymo mokytojai organizavo konkursus „Mano ir tavo šalis Lietuva“, „Lietuvos paukščiai: atspėk, koks paukštis?“  Mokiniai aktyviai dalyvavo biologijos mokytojos organizuotame protmūšyje „Kodėl ir kaip saugome Lietuvos gamtą?“ bei kūrybinėse ir keramikos dirbtuvėse „Dainuojam KARAOKĖ ir piešiam“, „Visa mokykla šoka“ ir „Asmeninio antspaudo gamyba“.

Pilietiškumo savaitės renginius vainikavo gimnazistams organizuoti susitikimai su Vilniaus universiteto istorijos fakulteto profesoriumi, humanitarinių mokslų daktaru Alfredu Bumblausku ir žinomu grupės „G&G Sindikatas“ vokalistu, dainų tekstų bei muzikos kūrėju, visuomenės veikėju Gabrieliumi Liaudansku-Svaru. Ne tik mokiniams, bet ir mums, mokytojams, buvo įdomu iš arčiau pažinti žinomus Lietuvos žmones, jų kelionių patirtimi ir pilietiškumo suvokimu pasimatuoti esamas vertybines nuostatas, praplėsti savo būties suvokimo ribas.

Norisi tikėti, kad ši prasminga gimnazijos tarybos iniciatyva prigis ir pasikartos kitais metais, o verdeniečiai augs sąmoningais Lietuvos piliečiais.