Edukacinė kelionė į Alytų

• Paskelbta: 2022-03-31

Edukacinė kelionė į Alytų

Įsibėgėjant pavasariui II klasės gimnazistai nusprendė atnaujinti savo keliones ir šį kartą pasirinkome kiek neįprastą maršrutą – panorome pasidomėti ir pasigrožėti  Alytaus kraštu. Daugeliui tai buvo visiškai nepažįstamas kraštas, nes vykome pirmą kartą.

Kelionę suplanavome  kovo 30 d. Kad būtų linksmiau ir smagiau, į edukacinę išvyką pakvietėme savo bendraamžius iš ,,Žiburio“ pagrindinės mokyklos.

Alytaus kraštas gali pasiūlyti daug  įdomių lankytinų vietų. Sunku buvo sutalpinti visų norus į vienos dienos pažintinę programą, bet tai, ką išsirinkome, nenuvylė nei vieno.

Kelionės maršruto pirmasis aplankytas objektas – Birštono miesto apžvalgos bokštas. Tie, kurie išdrįso pakilti į šeštą apžvalgos aikštelę, grožėjosi Birštono apylinkių vaizdais iš 45 metrų aukščio. Tie, kurie pasiekė trečią, ketvirtą ar penktą aikšteles, irgi nebuvo nusivylę, nes ir jiems pavyko pamatyti įspūdingas Nemuno kilpas, nepakartojamą Punios šilą, pavasarėjančią Birštono apylinkių panoramą.

Kelionės metu aplankėme Kurnėnų pradžios mokyklą , esančią Alytaus – Simno kelyje. Mums tai buvo absoliutus atradimas. Ši mokykla  pradėta statyti 1934 m., o veiklą pradėjo 1936 m. Viskas, kas šiandien joje yra išlikę – autentiški, originalūs daiktai (lentos, suolai, grindų parketas, radiatoriai ir t.t.). Išskyrus plytas ir čerpes, visos medžiagos mokyklos statybai buvo atgabentos iš JAV. Gidas papasakojo tokių istorijų, kad sunku  buvo patikėti, jog prieškario  Lietuvoje galėjo veikti tokia moderni švietimo įstaiga. N e vienas mūsų su pavydu klausėsi ir prisipažino, kad norėtų mokytis tokioje  mokykloje. Mokyklos šeimininkai mielai suteikė galimybę sudalyvauti edukacinėje rašymo su žąsies plunksna programoje.

Alytuje  mus pasitiko gidė, kuri supažindino su miesto įžymybėmis. Aplankėme aukščiausią Lietuvoje tiltą, Dainų slėnį, grožėjomės kitoje Nemuno pusėje dunksančiu Alytaus piliakalniu. O kur dar centrinė miesto aikštė su Angelo skulptūra, Nutilęs varpas, Didžioji sinagoga, pirmojo Lietuvos karininko, žuvusio Nepriklausomybės kovose,  A. Juozapavičiaus ir Lietuvos savanorio  Artūro Sakalausko amžino poilsio vietos, poeto Anzelmo Matučio memorialinis namas, voverytės istorija  ir daug kitų įdomybių, kurias išsivežėme iš  Alytaus.

Kelionės pabaigoje –vakare – apsilankėme  Alytaus miesto teatre, kur žiūrėjome spektaklį ,,Marytė“ . Aktorių meistriškumas, kūrinio siužetas paliko neišdildomą įspūdį. Buvome sukrėsti, sujaudinti, sužavėti. Suvokėme Mažosios Lietuvos mažamečių vaikų – Vilko vaikų - išskirtines patirtis, tai, kad badas ir baimė buvo jų vaikystės palydovai bei tai, kad viskas yra begalo trapu ir artima šių dienų kontekste.