Antrokai dalyvavo šalies konferencijoje „Aplinkos raida“

• Paskelbta: 2023-03-28
  • Kategorija: Renginiai

2023 m. kovo 22 d. minint tarptautinę Vandens dieną Vilniaus „Žemynos“ gimnazijoje vyko šalies mokinių konferencija „Aplinkos raida“. Čia rinkosi Baltijos jūros projekto, globojamo UNESCO, dalyviai. Patys jauniausi konferencijos dalyviai atvyko iš Visagino „Verdenės“ gimnazijos. Deividas Rutkauskas, Aivaras Gramuntas ir Ignas Šileikis (mokytoja Danguolė Savičienė) iš Visagino „Verdenės“ gimnazijos skaitė pranešimą apie atliktą tyrimą gamtosaugine tema.

Konferencijos plenarinį pranešimą „Klimato kaita. Ar pasaulis pasiruošęs keistis?“ skaitė Vilniaus universiteto gamtos mokslų fakulteto prof. dr. Egidijus Rimkus. Jo metu apžvelgė žmonijos pasiruošimą bei prisitaikymą prie kintančių aplinkos sąlygų.

Konferencijos metu gimnazistai perskaitė 17 pranešimų apie atliktus tyrimus iš biologijos, fizikos bei chemijos mokslų sričių skatindami taupyti, mažinti energetinius išteklius ir įvairiais būdais prisidėti prie gamtos saugojimo bei puoselėjimo. Praktinę veiklą „Dendroklimatochronologija“ arba kitaip „Ką mums gali papasakoti medžiai?“ organizavo gamtos tyrimų laboratorijos mokslo darbuotoja dr. Marija Žukovskienė.

Deividas: „Labai gerą įspūdį paliko konferencija. Ypač susidomėjau mokslininkės pasakojimu apie medžius. Kiek daug įdomių dalykų galima sužinoti iš medžio metinių rievių! Įsimintiniausias mokinių pranešimas buvo „Augalų pigmentai: tapyba, maisto dažikliai“.

Aivaras: „Įdomu buvo stebėti, kaip imamas mėginys iš medžio, kaip atrodo medžio ląstelės pro mikroskopą... Sunkiausia buvo įveikti jaudulį ir gerai pristatyti savo pranešimą.“

Ignas: „Man patiko mokinių pranešimas „Hidrofobinių paviršių tyrimas mobiliųjų telefonų programėle - Protractor“. Sužinojau naujų dalykų apie medžiagas... Jaudinausi, kad sėkmingai pademonstruočiau pranešimo pristatymo metu mūsų sukurtą filmuką, ir man gerai pavyko.“