Tūkstantmečio mokyklos projekto veiklos

Įgyvendinant projekto „Tūkstantmečio mokyklos I“ Visagino savivaldybės pažangos plano 6 lentelės 5.2 veiklą 2024 m. balandžio 8 d. „Verdenės“ gimnazija startavo su ilgalaike programa, skirta burti ir stiprinti mokyklos bendruomenę.
VšĮ „Meno avilys“ organizuojamose medijų raštingumo dirbtuvėlėse mokiniai mokėsi pažinti ir pamatyti pasaulį kitaip: savo išmaniaisiais telefonais kūrė trumpus audiovizualinius filmukus apie vaikų skirtybes, kitoniškumo pripažinimą, atvirumą ir toleranciją.
Tęsiant ilgalaikio projekto veiklas 2024 m. balandžio 16 d. 5–8 klasių mokiniams buvo rodomas kino filmas „Kovotojas“ (rež. Camiel Schouwenaar, 2022). Po filmo peržiūros vyko diskusija. Mokiniai svarstė, kaip išsaugoti draugystę su bičiuliu, patyrusiu stuburo traumą: juk jis jau nebegali kartu žaisti futbolą, bėgioti, dūkti kartu su visais, nes yra įkalintas neįgaliųjų vežimėlyje.
Jaunuoliai diskutavo, ar toks filmo veikėjas pritaptų jų klasėje. Koks turėtų būti tėvų, mokytojų ir jų pačių elgesys, kuris vaikui su negalia grąžintų pasitikėjimą savimi, padėtų pasijusti klasės dalimi? Dauguma tvirtino, kad svarbu būtų leisti jam daugiau dalykų atlikti savarankiškai, kviestis į gimtadienius, sugalvoti veiklų, skirtų visiems, nepaisant judėjimo apribojimų. Galiausiai visi mokiniai sutarė, kad dauguma iš mūsų turi vienokių ar kitokių „negalių“ –viršsvorio, regėjimo sutrikimų, muzikalumo ar aktorystės talento nebuvimo, ribotų ugdymosi gebėjimų, kurios daugiau ar mažiau varžo mūsų gyvenimą. Kai kuriuos apribojimus reikia tiesiog priimti ir gyventi pilnavertį  gyvenimą, išnaudoti kitas galimybes ir turimus gebėjimus! Būtent taip padarė ir filmo veikėjas – jis nebegalėjo žaisti futbolą, bet atrado galimybę žaisti krepšinį neįgaliųjų vežimėlyje.
Įgyvendinat projekto „Tūkstantmečio mokyklos I“ Visagino savivaldybės pažangos plano 6 lentelės 5.2 ir 1.5 veiklas 2024 m. birželio 20 d. įvyko lauko kino klasės atidarymo šventė, kurios metu VšĮ „Meno avilys“ demonstravo trumpametražinius kino filmus lavinamųjų ir socialinių įgūdžių ugdymo klasių mokiniams bei jų tėvams ir mokytojams ir organizavo diskusiją.