UNESCO Baltijos jūros projekto konferencijoje

Lapkričio 30 – gruodžio 1 d.  Vilniuje vyko UNESCO Baltijos jūros projekto ir GLOBE programos konferencija „Aplinkosaugos projekto įgyvendinimas mano mokykloje“. Dvi dienas konferencijos dalyviai nagrinėjo gamtosaugines problemas, skaitė pranešimus, atliko praktines veiklas.
Du pranešimus skaitė ir „Verdenės“ gimnazijos mokiniai. Pranešimą „Žiemos požymių stebėjimas ypatingomis sąlygomis“ skaitė 2 a klasės mokinės Vakarė Kulytė ir Miglė Petrylaitė. Pranešimą „Baltijos jūros projektas – galimybė mokytis ir mokyti (praktinės veiklos „Pažintis su aukštapelke“  pristatymas)“ skaitė 6 a klasės mokinės Violeta Navickaitė ir Evelina Vainiūtė.
Konferencijos dalyvius pasveikino viešnios  iš JAV ambasados.  Eglė Marija Ramanauskaitė skaitė paskaitą „Piliečių mokslas čia ir pasaulyje: kaip ir kodėl planetos ateitis atsidūrė jaunųjų mokslininkų rankose?“. Plenarinius pranešimus ir praktines veiklas „Vandens makrobestuburių įvairovė ir atpažinimas“, „Kerpės. Ką jos mums pasakoja?“  organizavo Milda Riepšaitė ir Kamilė Ižganaitytė iš Studentų gamtininkų mokslinės draugijos bei Adelė Markevičiūtė iš Lietuvos gamtos fondo organizacijos.
Moksleivius sudomino ne tik jaunųjų mokslininkų paskaitos, bet ir kitų moksleivių skaitomi pranešimai.
Miglė: „Man labai patiko paskaita apie upių ir ežerų bestuburius. Sužinojau, kaip pagal juos galima spręsti, ar vandens telkinys užterštas  ar švarus“.
Vakarė: „Mane labiausiai sudomino moksleivių iš Klaipėdos pranešimas. Jie pasakojo apie Kuršių marių smėlio sudėtį, pristatė pačių atliktą bandymą“.
Evelina: „Man labiausiai patiko praktinė veikla, kai aš mokiausi atpažinti vandens bestuburius, nustatyti jų rūšis pagal nurodytus požymius. Pasijutau, kaip mokslininkė“.
Violeta: „O aš labai susidomėjau kerpėmis. Man patiko tyrinėti kerpes, augančias ant medžių prie gamtininkų mokyklos. Supratau, kaip galima atpažinti tokių kerpių rūšis, kaip galima išsiaiškinti, ar  ta vietovė, kur auga kerpės  užteršta  ar ne, nes kerpės labai jautrios oro taršai“.
Baltijos jūros projekto veiklas „Verdenės“ gimnazijoje koordinuoja pradinio ugdymo mokytojos  Danguolė Savičienė ir Jūratė Šoliūnaitė Pavilionienė.