Mūsų gimnazijoje veikia Šeimos klubas

• Paskelbta: 2021-01-26
  • Kategorija: Interreg II

PROJEKTAS „QUALITY IMPROVEMENT AND DIVERSITY DEVELOPMENT OF SOCIAL SERVICES FOR  LITHUANIAN AND LATVIAN CHILDREN WITH SPECIAL NEEDS“ /SEE ME, LLI-436

ŠEIMOS KLUBO VEIKLA

Visagino „Verdenės“ gimnazijoje ir toliau vykdomos Šeimos klubo, įsteigto 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto „Socialinių paslaugų įvairovės plėtra bei jų kokybės gerinimas Lietuvos ir Latvijos specialiųjų poreikių vaikams“/SEE ME/LLI-436  veiklos rėmuose.
Šeimos klubas veikia naujose, iš projekto lėšų įrengtose patalpose „Verdenės“ gimnazijoje, klubui vadovauja psichologė Daiva Šarkienė. Pagrindinis šeimos klubo veiklos tikslas yra įtraukti tėvus į edukacines veiklas, suteikti jiems daugiau žinių apie vaikų specialiuosius poreikius, organizuoti bendrą tėvų ir neįgaliųjų vaikų veiklą, konsultuoti juos ir teikti pagalbą sprendžiant iškilusius klausimus. Taip pat siekiama  sudaryti sąlygas šeimoms bendrauti nekasdieninėje aplinkoje, padėti drauge įveikti sunkumus, pasidalinti gerąja patirtimi vaikų auklėjimo, funkcijų pasiskirstymo tarp šeimos narių klausimais. Vyksta aktyvios meninės ir šviečiamosios veiklos šeimoms, organizuojamos grupinės bei individualios konsultacijos tėvams ir ugdytojams. Vykdomų veiklų metu skatinama, kad šeima įsitrauktų į pagalbos procesą, teiktų pasiūlymus, rodytų iniciatyvą, konsultuotųsi jiems rūpimais klausimais. Juk dalydamiesi asmenine patirtimi ir gaudami profesionalių žinių iš psichologo dalyviai turi galimybę pažvelgti į savo situaciją iš šalies bei įveikti kylančius sunkumus.
Projekto dalyvių ateityje laukia dar daug įdomių šeimos klubo susitikimų. Šiuo metu klubo veiklose dalyvauja 7 šeimos, individualios konsultacijos vykdomos nuotoliniu būdu. Kviečiame visus norinčius tėvelius prisijungti prie Šeimos klubo veiklų. Juk laikas, praleistas kartu su kitomis šeimomis, stiprina asmeninius gebėjimus, gerina vaikų ir tėvų tarpusavio bendravimo įgūdžius. Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į  psichologę Daivą Šarkienę, tel. 864500651.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Daivą Šarkienę, dasarkiene@gmail.com

Daugiau informacijos apie Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu  ir www.europa.eu.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Visagino „Verdenės“ gimnazija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę. www.latlit.eu ir www.europa.eu.

Projektą finansuoja 2014-2020 Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa.