Edukacinės programos „Lėlės vaidmuo vaikų auklėjime“ ir ,,Kalendoriniai lietuvių liaudies žaidimai“

• Paskelbta: 2018-03-28
  • Kategorija: Interreg

2018 m. kovo 27 d. „Verdenės“ gimnazijoje lankėsi mūsų draugai ir kolegos iš Latvijos Aleksandrovo internatinės mokyklos, su kuriais įgyvendiname tarptautinį Latvijos-Lietuvos Interreg projektą „Poilsio ir ugdymo aplinkos kūrimas specialiųjų poreikių vaikams Lietuvoje ir Latvijoje, siekiant gerinti gyvenimo kokybę/ADD ME“. Projekto "ADD ME" /LLI-151 veiklos, finansuojamos  pagal 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programą. Šio susitikimo metu vykdėme dvi edukacines programas: „Lėlės vaidmuo vaikų auklėjime“ ir „Kalendoriniai lietuvių liaudies žaidimai“. Programas įgyvendino mokytojos Daiva Maldžiuvienė, Diana Naglinskienė, Natalia Matyskina, Larisa Polikarpova. Mokytojoms talkino mokytojo padėjėjos Tamara Badmajeva ir Olga Denisevič.
Su mokytoja Natalia Matyskina vaikai pasigamino lėlę „Velykų baladėlė“. Šios lėlės gaminimo procesas simbolizuoja apsivalymą ir atsinaujinimą, pasiruošimą gražiausiai pavasario šventei - Velykoms.  Taip pat šios edukacinės programos metu vaikai dekoravo  margučius.
Mokytoja Daiva kartu su 2 a klasės mokiniais mokė visus šokti tradicinius lietuvių liaudies šokius ir ratelius „Graži mūsų šeimynėlė“, „Ciceliukė Marceliukė“, „Delnų polka“ ir „Gūdo dūda“. Ne tik vaikai, bet ir mokytojai noriai šoko. Šokių pertraukėlės metu, pasigaminome gražiausią Lietuvos paukštį - Gandrą. O pindami pynutę Lietuvos vėliavos spalvomis, palinkėjome, kad svečiai iš Latvijos greičiau pas mus sugrįžtų.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio  turinį atsako Visagino „ Verdenės“ gimnazija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Dėl papildomos informacijos apie projekto edukacines veiklas maloniai prašome kreiptis į R. Ardamakovaitę, el. p. rimvyda.ardamakovaite@sugardas.lt