Projektas „MANO IR TAVO LIETUVA“

2018 m. vasario 15 d. gimnazijoje mokiniai pristatė projekto „MANO IR TAVO LIETUVA“ veiklas.

Šiais mokslo metais gimnazijoje buvo organizuotas projektas ,,Mano ir tavo Lietuva”, skirtas Lietuvos valstybingumo 100-mečiui. Šimtametė Lietuvos istorija nėra nuobodi, tereikia mokėti ją prakalbinti, o geriausia tai padaryti – keliaujant. Ši idėja ir paskatino pasiūlyti gimnazijos bendruomenei projektą, kurio tikslas – puoselėti Lietuvos istoriją, kultūrą, meną, skatinti domėjimąsi savo šalimi, ugdyti pilietiškumą, susipažinti su mūsų krašto išskirtinumu, unikalumu, per įvairesnes veiklas prisiliesti prie Lietuvos istorijos, kultūros, meno vertybių.
Jau nuo senų laikų Lietuva viliojo keliautojus savo išskirtiniu grožiu, noru pažinti čia gyvenančius žmones, jų papročius, tradicijas, gyvenimo būdą. Apie tai byloja išlikę kelionių aprašymai, laiškai, prisiminimai. Na o kokią gi Lietuvą pamatė mūsų mokiniai kelionių metu, kokią pažino ją keliaudami?
Projektas startavo rugsėjo mėnesį. Visiškai laisva valia galėjome išsirinkti savo šimtmečio kelionės maršrutą ir kartu su draugais keliauti bei geriau pažinti savo šalį.
Projekte dalyvavo visos gimnazijos klasės (21 klasių komplektas). Keliavo ne tik mokiniai, mokytojai, gimnazijos administracija, bet ir tėveliai. Iš viso buvo organizuota 18 kelionių:
2 kelionės į Šlyninkos vandens malūną Zarasų rajone,
2 kelionės į Cijonų kaime Ignalinos rajone esantį Paukščių kaimą,
2 kelionės į Kauną,
1 kelionė į Panevėžį,
11 kelionių į Vilnių.
Taigi, populiariausias maršrutas – Vilnius.
Bendras kelionių maršrutų ilgis – per 3800 km. Tai reiškia, kad Lietuvą apkeliavome per 5 mėnesius daugiau nei 2 kartus (įdomumo dėlei, bendras Lietuvos valstybės sienos ilgis – 1763 km).
Kelionių metu įsitikinome savo šalies unikalumu, turtingu istoriniu, kultūriniu paveldu, jos nepakartojamu grožiu ne tik vasarą, bet ir kitais metų laikais.
Projekto organizatoriai dėkoja visiems, dalyvavusiems šiame projekte, įgyvendinusiems jo tikslus bei uždavinius, padovanojusiems savo šaliai išskirtinę gimtadienio dovaną.