Lietuvos Nepriklausomybei skirtas konkursas ,,Lietuvos istorijos žinovas“

2024 m. vasario 12-16 d. Lietuvos istorijos mokytojų asociacija jau dešimtą kartą organizavo Nacionalinį konkursą ,,Lietuvos istorijos žinovas”. Jo tikslas – paskatinti prasmingai paminėti atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę, žadinti domėjimąsi Lietuvos istorija, pasididžiavimą ja, saugoti ir puoselėti prigimtinį ryšį su Lietuvos valstybe, meilę Tėvynei. Šių metų konkurso naujovė – galimybė dalyvauti ne tik Lietuvoje ir užsienyje besimokantiems moksleiviams, bet ir suaugusiems.

Sėkmingiausiai I etape pasirodę dalyviai buvo pakviesti į finalinį etapą, kuris įvyko kovo 1 d. Vilniuje, Seimo rūmuose. Mūsų gimnazijai atstovavo IV g klasės mokinė Laura Rūdytė.

Finalo dalyvius, susirinkusius istorinėje Kovo 11-osios salėje, pasveikino ir šiltų žodžių negailėjo Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Vilniaus universiteto rektorius Rimvydas Petrauskas, kiti garbūs svečiai ir konkurso organizatoriai.

Kol vertinimo komisija tikrino atliktas užduotis, konkurso dalyviai apkeliavo Lietuvos Respublikos Seimo koridoriais, susipažino su jo istorija, susitiko su užduoties rengėjais, analizavo klausimų atsakymus.

Po renginio visi finalininkai buvo apdovanoti simbolinėmis dovanomis. Tačiau svarbiausia vertybė, kurią išsinešė kiekvienas šio konkurso dalyvis – tai naujų įdomių istorinių žinių įgijimas, betarpiškas bendravimas su istorijos eruditais, naujos malonios patirtys bei pažintys.

Dėkojame Laurai, garbingai atstovavusiai mūsų gimnazijai Nacionaliniame konkurse. Linkime jai visokeriopos sėkmės ateityje.