Edukacinė išvyka į Lenkiją

• Paskelbta: 2019-05-15
  • Kategorija: Pranešimai

Gegužės 10 -11 dienomis 41 mūsų gimnazijos mokinys dalyvavo edukacinėje išvykoje į lietuviškąją Lenkiją. Lenkijos šiaurės rytuose esanti Varmijos-Mozūrijos vaivadija – tai buvusio Rytprūsių krašto dalis.  Kraštas garsus istorinėmis vietovėmis bei ežerais, išlikę nemažai senovės prūsų pėdsakų. Pasakojama, kad kai Dievas sukūrė pasaulį, negalėjo atsidžiaugti rezultatu ir laimingas pabučiavo Žemę. Šio bučinio vieta ir yra Mozūrija…
Pirmąją kelionės dieną lankėmės  Gerložo miškuose,kur  buvo įkurtas „Vilko guolis“ arba „Vilko irštva“. Taip Hitleris vadino savo vadavietę, kurioje pats gyveno ir iš čia vadovavo Tarybų Sąjungos puolimui. Atsitraukdami vokiečiai vadavietę susprogdino, bet išlikę griuvėsiai labai įspūdingi ir pritraukia daugybę turistų.Tęsėme kelionę  į stebuklais garsėjančią vieną žymiausių šventovių Lenkijoje, barokinį Šv. Lipkos ansamblį. Religinį ansamblį sudaro barokinis vienuolynas ir bažnyčia, kurios viduje „auga“ liepa – šios vietos simbolis. Bažnyčios vargonai, sudaryti iš 5000 vamzdžių, garsūs šventųjų figūrėlėmis, pamaldžiai linguojančiomis galvas vos tik užgrojus muzikai.
Visiems labai patiko Kadzidlowo laukinių gyvūnų parke. Vakarop atvykome į Mikolaikas ir  pramogavome Tropikanos vandens pramogų parke. Po smagių maudynių nakvojame viešbutyje.
Antrąją kelionės dieną po sočių pusryčių lankėmės Ryno pilyje, kurioje gyveno Vytautas Didysis. Po ekskursijos Ryne važiavome į Vygrius. Ten aplankėme kamaldulių vienuolyno ansamblį – pamatėme vienuolių namelius, nusileidome į kriptas, užlipome į bažnyčios bokštą. Sužinojome daug įdomių dalykų  apie vienuolyną ir pačius kamaldulius.
Kita stotelė  mūsų kelionėje - Seinai. Seinai - lietuvybės salelė šiandieninėje Lenkijoje. XIX-XX a. sandūroje čia vyskupavo lietuvių rašytojas vyskupas A. Baranauskas. Čia jis ir palaidotas. Apžiūrėjome paminklą iškiliam lietuviui, katedrą, kurioje ilsisi vyskupo palaikai, uždegėme atminimo žvakutes.
Paskutinė mūsų kelionės stotelė – Augustavas. Nuo VIII a. pr. m. e. šiose vietovėse gyveno lietuviams artima baltų gentis –jotvingiai. Atvykę sulipome į garlaivį ir išplaukėme Augustavo kanalais maršrutu Augustavas-Studienična. Nuostabūs vaizdai, pamatytas rankomis valdomo šliuzo veikimas padarė šią ekskursiją labai smagią ir informatyvią. Namo grįžome vakare. Nepaprastai smagi kelionė kartu su draugiška mokinių ir mokytojų kompanija! Ačiū kelionės organizatorei kelionių ekspertei Editai Masaitytei ir gidei Marijai Šimonelienei.
Kelios dienos lietuviškojoje Lenkijoje suteikė galimybę įgyti kultūrinio sąmoningumo žinių, ugdytis tarpkultūrinio bendravimo gebėjimus.