Antrokai skaitė pranešimus konferencijoje „Gamta ir mes“

• Paskelbta: 2023-04-25
  • Kategorija: Projektinė veikla

Visagino „Verdenės“ gimnazijos 2a klasės mokiniai Margarita Maksimova, Jelizaveta Loginova, Deividas Rutkauskas, Aivaras Gramuntas, Ignas Šileikis ir Andrius Alijev (mokytoja
Danguolė Savičienė) 2023 m. balandžio 21 dieną dalyvavo mokinių ir mokytojų gamtamokslinėje konferencijoje „Gamta ir mes“. Mokiniai perskaitė du pranešimus: „STEAM iššūkis. Oksidacijos reiškinys (bananų tatuiruotė)“ ir „STEAM iššūkis. Kaip juda skirtingų formų daiktai?“ Konferencija vyko Kėdainiuose „Ryto“ progimnazijoje. Pranešėjai į konferenciją susirinko iš įvairių šalies mokyklų. Plenarinį pranešimą ,,Miškas ir mes“ skaitė dr. Benas Šilinskas, Miško išteklių, ekonomikos ir politikos skyriaus vadovas iš Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro. Iš viso buvo perskaityta 17 moksleivių pranešimų ir 11 mokytojų pranešimų gamtamoksline tematika.
Deividas: „Man įdomu buvo klausytis pranešimo apie mišką. Nustebau, kad miškuose yra įrengtos kameros, kurios „užuodžia“ dūmų kvapą ir ugniagesiai greitai sužino, kur kyla gaisras ir vyksta jo gesinti.“
Aivaras: „Aš džiaugiuosi, kad mūsų grupei gerai pavyko pristatyti pranešimą ir atsakyti į mums pateiktus klausimus.“
Margarita: „Man didžiausią įspūdį paliko pranešimas „Magiškų kiaušinių“ gyvenimas. Įdomu buvo klausytis, kaip pranešėjas pasakojo, kokie gaivieji gėrimai silpnina, nudažo kiaušinio lukštą. Supratau, kad atsigėrus saldžių gėrimų, reikia išsiskalauti burną vandeniu, kad nepakenktų cukrus ir rūgštis dantims.“
Jelizaveta: „Labiausiai man patiko pranešimas apie avokadą. Sužinojau, kaip sodinti avokadą iš sėklos ir jį prižiūrėti. Aš stebėjausi, kad šį eksperimentą vaikas atliko penkerius metus. Pamėginsiu pati išauginti avokadą iš kaulavaisio.“
Andrius: „Klausydamas pranešimo apie triušius sužinojau, kiek daug gali būti triušių rūšių. Man buvo naujiena, kad triušių negalima laikyti už ausų, nes taip galima jiems pakenkti“.
Ignas: „Man įdomiausias pranešimas buvo apie tai, kaip vaikas augino vištas. Įdomu buvo sužinoti, kad vištas maitina du kartus per dieną, kad yra joms pritaikytas lesalas, kad buvo stebimas vienas gaidys ir 60 vištų, o stebėjimas truko du mėnesius.“