Tarptautinio „MILbox“ projekto veiklos

Asociacija „Žinių ekonomikos forumas“ įgyvendina ERASMUS+ projektą „MILbox“, kurio partneriai yra Visagino ,,Verdenės“ gimnazija, Avoin yhteiskunta ry (Suomija) ir IDEC (Graikija). Tarptautinis projektas MILbox – žiniasklaidos ir informacinio raštingumo priemonių rinkinys. Projekto veiklos tęsiasi dvejus metus (projekto pradžia 2022 metų vasario mėnuo, pabaiga – 2024 metų vasario mėnuo). Per šiuos metus bus sukurtas intelektinis produktas, skirtas mokyti pradinių klasių mokinius informacinio raštingumo.

Spalio pabaigoje mūsų gimnazijoje buvo vykdomos tarptautinio „MILbox“ projekto veiklos. Pradinio ugdymo mokytojos Jūratė Jankevičienė, Lina Navickienė, Jūratė Šoliūnaitė Pavilionienė, Danguolė Savičienė, Lijana Jatkevičienė, Daiva Maldžiuvienė bei anglų kalbos mokytoja  Elina Noskova kartu su savo auklėtiniais pilotavo projekto metu parengtas aštuonias užduotis. Mokytojos pastebėjo, kad testuojamos užduotys yra įdomios, aktualios ir labai reikšmingos mokant vaikus informacinio raštingumo. Mokinių aktyvumas atliekant šias užduotis buvo ypač didelis.

Pasitelkus veiklų  metu įgytas patirtis sukurtas filmas, kuriame ir apibendrintos pilotuojamos užduotys, pateikti pasiūlymai.

Filmo „MILbox International Project (Media and Information Literacy Toolkit) Summary of pilot activities“ nuoroda:

(813) MILbox International Project(Media and Information Literacy Toolkit)Summary of pilot activities - YouTube

2023 m. lapkričio 21 d.  įvyko tarptautinio „MILbox“ projekto partnerių susitikimas, kurio metu ir buvo aptariami antrojo pilotavimo rezultatai, numatyti tolesni darbai.