„Rūšių ralyje“ su mokslininkais dalyvavo ir mokiniai
- Paskelbta: 2023-06-14
- Kategorija: Projektinė veikla
2023 m. birželio 1–2 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba ir Sirvėtos regioniniu parku organizavo gamtos pažinimo renginį „Rūšių ralis su mitologinėmis dievybėmis“. Šio nacionalinio konkurso tikslas – naudojant šiuolaikines technologijas skatinti mokinius domėtis saugomomis teritorijomis bei retais ir saugomais gyvūnais, augalais ir grybais.
„Rūšių ralyje“ dalyvavo penkios gamtos tyrinėtojų komandos, kurias sudarė mokiniai ir jų mokytojai iš skirtingų Lietuvos kraštų – Aukštaitijos, Suvalkijos, Dzūkijos. Visagino „Verdenės“ gimnazijos antrokai kartu su mokytoja Danguole Savičiene taip pat aktyviai dalyvavo „Rūšių ralyje“ ir subūrė net tris komandas: „Austėją“, „Eraičiną“ ir „Tvertiką“.
Komandos laukinėje gamtoje varžėsi bandydamos surasti ir nufotografuoti kuo daugiau skirtingų vabzdžių, paukščių, augalų ir kitų organizmų rūšių. Pievoje, esančioje netoli Sirvėtos regioninio parko gamtos mokyklos, per beveik dvi valandas buvo aptiktos, nufotografuotos ir atpažintos 175 rūšys. „Rūšių raliui“ vadovavo gamtininkai Almantas Kulbis ir Tomas Pocius.
Visi organizmų stebėjimai buvo paskelbti platformoje „INaturalist“, todėl jie turi mokslinę vertę – surinkti biologiniai duomenys keliaus į tarptautinę biologinės įvairovės duomenų bazę GBIF ir galės būti naudojami viso pasaulio mokslininkų tyrimuose.
Renginio metu mokiniai susipažino ne tik su gyvąja gamta, bet ir su kitomis Sirvėtos regioninio parko vertybėmis. Švenčionių rajone esančios saugomos teritorijos pažintinius takus ir lankytinus objektus vienija tema – senovės lietuvių mitologija. Dalyviai pabuvojo parko lankytojų centre ir gamtos mokykloje, žygiuodami mitologiniu taku susipažino su senovės lietuvių dievybėmis, palydėjo saulę ant Kačėniškės piliakalnio, grožėjosi Lino verdenės šaltiniu, nuostabiame gamtos kampelyje vakarojo prie laužo.
Aivaras: „Man patiko pirmą kartą gyvenime nakvoti palapinėje su draugais.“
Martynas: „Man labiausiai patiko kopti į Kačėniškės piliakalnį.“
Tautvadas: „Man labiausiai patiko dirbti su mokslininku Tomu. Iš jo sužinojau apie gyvūnus daug naujų dalykų.“
Lada: „Man labai patiko fotografuoti augalus ir sužinoti jų rūšis.“
Kamilė: „Man pavyko surasti pievoje prie kelmo įdomų organizmą – gleivūną ir jį nufotografuoti. Dabar lauksiu atsakymo iš mokslininkų, kaip vadinasi šis gleivūnas, kokia jo rūšis.“
-
- Paskelbta: 2023-06-13
- Kategorija: Projektinė veikla
GLOBE programos ir Baltijos jūros projekto dalyviams -
- Paskelbta: 2023-06-08
- Kategorija: Projektinė veikla
Projekto tikslas – sukurti integralias, optimalias ir kokybiškas ugdymo (-si) są... -
- Paskelbta: 2023-05-30
- Kategorija: Projektinė veikla
ERASMUS+ projektas -
- Paskelbta: 2023-05-26
- Kategorija: Projektinė veikla
Vaikų socializacijos projektas -
- Paskelbta: 2023-04-28
- Kategorija: Projektinė veikla
Projektas „RoboNet“ -
- Paskelbta: 2023-04-25
- Kategorija: Projektinė veikla
-
- Paskelbta: 2023-04-06
- Kategorija: Projektinė veikla
Projektas „RoboNet“ -
- Paskelbta: 2023-03-18
- Kategorija: Projektinė veikla
Metodinė diena mokiniams ir mokytojams