1 a klasės mokiniai pristatė savo parengtą ir išleistą 2018 metų kalendorių „Lietuvos šventės“

 • Paskelbė : Jūratė Šoliūnaitė Pavilionienė
 • Paskelbta: 2018-01-26
 • Kategorija: Renginiai

Sausio 24 d. gimnazijoje lankėsi Visagino vaikų lopšelio/darželio „Ąžuoliukas“ priešmokyklinės grupės auklėtiniai.  Kartu su savo auklėtoja Renata Šeibokiene  jie atvyko pas „Verdenės“ pirmokus į renginį. Pirmos „A“ klasės mokiniai vaikučiams pristatė savo parengtą ir išleistą 2018 metų kalendorių „Lietuvos šventės“. Lietuvos šimtmečio proga pirmokai darželinukus supažindino su pagrindinėmis Lietuvos kalendorinėmis šventėmis.
Kalendoriaus leidyba – tai projektinis darbas, kuris užtruko du mėnesius. Reikėjo išsiaiškinti Lietuvos svarbiausias šventes, pasiskirstyti į darbo grupes, rinkti medžiagą, sudaryti  eskizus, pavaizduoti šventes. Kalendoriaus leidyba pasirūpino mokinių tėveliai ir Visagino savivaldybės tarybos narys Sergejus Kotovas.
Štai keletas pirmokų pasisakymų apie savo atliktą projektinį darbą:
„Aš esu Paulius. Pasirinkau iliustruoti Lietuvos vėliavos dieną. Ji būna Sausio pirmąją. Galvojau, kad man  patiks piešti šią šventę. Aš pavaizdavau save, kaip žiūriu pro Gedimino pilies bokšto langą ir ruošiuosi iškelti naują vėliavą, o senąją padovanoti savo mokyklai.   Savo šalies vėliavą reikia gerbti ir saugoti“.  „Aš esu Arturas. Kartu su savo draugu Danieliumi  pavaizdavome televizijos bokštą, nes jame lankėmės su klase. Mūsų iliustruota šventė vadinasi Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Ji švenčiama vasario 16 d. Šiemet mūsų valstybei sukanka 100 metų!  Man patinka gyventi Lietuvoje, nes aš čia gimiau“. „Mano vardas Jegoras. Mano pavaizduota šventė vadinasi Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Ji švenčiama kovo 11 dieną. Aš nupiešiau daug daiktų, nes Lietuvoje visko yra: ir žalių miškų, ir medinių namų, ir aukštų pastatų, ir saulės, ir žydro dangaus. Aš stoviu prie savo mašinos, kuri šią dieną papuošta Lietuvos vėliava. Lietuva man brangi“.
Mažieji svečiai labai įdėmiai klausėsi vaikų pasakojimų. Vėliau kartu su pirmokais sprendė viktorinos klausimus „Ką žinai apie Lietuvą?“, žaidė žaidimą, lankėsi pas pirmokėlius klasėje. Labai juos sudomino neįprasti klasės gyventojai – egzotiškieji tarakonai. Po to darželinukų laukė trumpa ekskursija po gimnaziją, vaišės valgykloje. Savo viešnagės pabaigoje darželinukai pabuvojo ir gimnazijos muziejuje, kur mokytoja Marytė Niparavičienė įdomiai papasakojo apie Lietuvos kaimo žmonių gyvenimą senovėje.
„Mums labai patiko svečiuotis pas jus!“ atsisveikindami kalbėjo mažieji darželinukai, - „Sužinojome ir pamatėme daug įdomių dalykų!“
Šis renginys dar kartą mums priminė, kad tik keletas savaičių beliko iki Lietuvos šimtmečio dienos, vasario 16-osios.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
 • Elektroninis dienynas
 • Tėvams
 • Mokiniams
 • Mokytojams
Pertrauka
 • 1. 08.00 – 08.45
 • 2. 08.55 – 09.40
 • 3. 09.50 – 10.35
 • 4. 10.55 – 11.40
 • 5. 12.00 – 12.45
 • 6. 13.05 – 13.50
 • 7. 14.00 – 14.45
 • 8. 14.50 – 15.35