Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“

• Paskelbta: 2018-11-06
  • Kategorija: Renginiai

Po sėkmingo Vokiečių kalbos dienų „Ö kaip vokiškai?“ starto šiemet Lietuva spalio 22-26d. vėl prakalbo vokiškai, paakinusi visus neabejingus vokiečių kalbai, prisijungti prie „Ö kaip vokiškai?“ iniciatyvos. Šia iniciatyva siekiama pabrėžti vokiečių kalbos vaidmenį Lietuvos švietimo ir kultūros įstaigose, versle ir kitose gyvenimo srityse. Projektą inicijuoja Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe’s institutas, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK).
Savo veiklas Goethe’s instituto svetainėje užregistravo daugiau nei 200 įstaigų ir iniciatyvinių grupių. Tarp jų ir mes, „Verdenės“ gimnazijos aštuntokės kartu su mokytoja Maryte Niparavičiene. Iš projekto organizatorių gavome paketą su vokiška simbolika ir atributika, dovanėlėmis ir kitais smagiais ir netikėtais dalykais renginio dalyviams. Dėkojame jiems!

8 a klasės mokinės Gabrielės Pupelytės parengta prezentacija supažindino penktokus su Vokietija ir kitomis vokiškai kalbančiomis šalimis bei pačia vokiečių kalba. Mokiniams buvo naudinga išgirsti ir sužinoti įdomių faktų, dalyvauti viktorinoje, o už teisingus atsakymus, gauti dovanėlių.
Antrasis šio projekto etapas buvo interviu su Visagino miesto gyventojais. Tą dieną smarkiai lijo, todėl nedrįsome kalbinti gatvės praeivių, pasirinkome įvairių parduotuvių lankytojus. Visi pokalbiuose dalyvavę visaginiečiai maloniai atsakinėjo į jiems pateiktus klausimus ir visų mūsų nuostabai – daugiau nei pusė respondentų mokėsi vokiečių kalbos mokykloje ar kitoje mokslo įstaigoje, beveik visi turi draugų, pažįstamų ar giminaičių gyvenančių Vokietijoje, daugelis iš apklaustųjų patys yra buvę šioje šalyje darbo ar asmeniniais reikalais. Buvo ir tokių, kurie norėtų studijuoti Vokietijoje. Ši šalis siūlo aukščiausio lygio studijas patraukliuose universitetiniuose miestuose.

Mokinėms tai buvo įdomi ir naudinga patirtis, bendraujant su penktokais, o ypač kalbinant miesto gyventojus. Dėkoju už iniciatyvą Gabrielei Pupelytei, Marijai Polinai Zinkevičiūtei, Godai Savostinaitei ir Ūlai Dervinytei.