Paramos akcija gyvūnų globos įstaigai „Padėk man“

• Paskelbta: 2019-12-27
  • Kategorija: Renginiai

Gruodžio mėnesį  paskelbėme akciją, rinkome maistą gyvūnams. Suskaičiavome, kad gimnazijos bendruomenės nariai  paaukojo beveik 50 kg maisto. Svarbiausia ne kiekis, bet mūsų  mintys apie tuos, kuriems trūksta mūsų dėmesio, supratimo, atjautos. Norime padėkoti tiems bendruomenės nariams, kurie atsiliepė į kvietimą pagelbėti maistu gyvūnų prieglaudos globotiniams. Dėkojame gimnazijos direktorei Olgai Černis,  abiturientei Gabijai, gimnazistams Danieliui, Kamilei ir Vinetai, penktokams Danielei, Karinai, Miglei ir Vytautui, trečiokei Evelinai, antrokams Tomui ir Aurelijai, pirmokėms Karinai ir Kirai, mokytojams Danguolei, Jūratei, Rolandui ir visiems 6 b klasės mokiniams, jų tėveliams.

2019 m. gruodžio 19 d. surinktą maistą nuvežėme į gyvūnų globos įstaigą . Apžiūrėjome  teritoriją ir joje  gyvenančius šunis ir kates. Direktorė Aliona Liachovič papasakojo mums apie šios įstaigos įkūrimą Karlų kaime: kaip jie kūrėsi, statė aptvarus šunims, pastate įrenginėjo kambarius katėms. Supratome, kad reikia įdėti labai daug darbo prižiūrint šiuos augintinius, nes juos reikia vedžioti, gaminti jiems maistą, plauti jų indus, kad reikia rūpintis susirgusiais, naujai atgabentais gyvūnais. Direktorė mums papasakojo, kad pas juos gyvenantys šunys ir katės yra  atvežti iš Visagino miesto arba miestiečių kolektyvinių sodų. Gyvūnai būna išsigandę, nes jie praradę savo namus, šeimininkus, pažįstamą aplinką. Kai ketiname įsigyti naminį gyvūną (jie gyvena 15-20 metų), reikia  pagalvoti ir įvertinti savo norus ir galimybes, ar turėsime pakankamai laiko  jais rūpintis: prižiūrėti, vedžioti, gydyti, slaugyti ir ...mylėti.

Mokinių, apsilankiusių gyvūnų prieglaudoje, mintys: „Įsitikinome, kad čia gyvūnai gerai prižiūrimi, jais rūpinamasi“, „Supratome, kad jie norėtų turėti šeimininkus“, „Manome, kad  turime padaryti viską, kad kuo mažiau jų liktų beglobių“.