Pasaulinė muzikos diena

• Paskelbta: 2021-10-04
  • Kategorija: Renginiai

1975 m. UNESCO spalio 1-ąją paskelbė Tarptautine muzikos diena. Vienas iš šios dienos iniciatorių – kompozitorius Dmitrijus Šostakovičius. Šią dieną įvairiose šalyse rengiami geriausių atlikėjų koncertai.
Muzika žmonijoje gyvuoja nuo senovės. Tai rodo archeologiniai kasinėjimai, ant uolų aptikti piešiniai, kuriuose pavaizduoti žmonės su muzikos instrumentais. Muzika, kaip ir šokis, visų pirma atsirado kaip dievų garbinimo priemonė. Senovės žmonės šokdavo pagal pirminę muziką aukodami dievams aukas.
Šiandien skamba įvairiausių stilių muzika, kiekvienas renkasi, kas jam patinka. Visais laikais aukštinama klasikinė muzika. Yra pastebėta, kad muzika turi įtakos žmonių ir sveikatai, ir aktyvumui. Rytą patariama klausytis linksmos, greitos muzikos, kuri prižadintų, suteiktų energijos dienai. Vakare, kad geriau užmigtum – ramesnės, lėtos muzikos.  Nors muziką dažnai vertiname kaip savaime suprantamą dalyką, ji - vienas sudėtingiausių ir nuostabiausių reiškinių visatoje. Muzika yra neįtikėtina vien tuo, kad derinamos įvairių dažnių bangos sukuria melodijas, kurios mus veikia kuo palankiausiai.. Iš esmės muzika - mūsų pasaulio fizinės sistemos dalis. Ji paklūsta tiems patiems fizikos ir matematikos dėsniams, kurie mūsų pasaulį sudėsto iš molekulių ir atomų. Ji taip pat veikia mūsų smegenis, tobuliausią pasaulyje kompiuterį.
Šiandien pasaulinė muzikos diena minima ir „Verdenės“ gimnazijoje: atliekama įvairių stilių muzika, ritmingai aidi būgnai… Tad švęskime šventę, gerbiamieji  muzikos atlikėjai ir klausytojai! Ir tegul ji niekada nesibaigia!..