Paminėta Europos kalbų diena

• Paskelbta: 2024-10-02
  • Kategorija: Renginiai

Rugsėjo 26 diena – Europos kalbų diena ir ši proga 2024 m. gimnazijoje neliko nepaminėta! Užsienio kalbų mokytojai vaikams parengė išskirtinai smagias pamokas. Pradinių klasių mokiniai kūrė pasisveikinimo įvairiomis Europos kalbomis rankutes, kurios papuošė mokyklos erdves. Penktokai gamino mini knygutes, kuriose pažymėjo ne tik įdomius faktus apie pasirinktas kalbas, bet ir nupiešė ta kalba kalbančios šalies vėliavą bei išrinko ta kalba gražiausius žodžius: labas, meilė, laimė, saulė, kai kam gražiausias žodis buvo ir pica. Mūsų septintokai ir aštuntokai pramoko ispanų kalbos! Išmoko ispaniškai suskaičiuoti iki 7 ir ką reiškia el pelo, las rodillas, la nariz, el pie. Ir net tik! Jie spėjo ir pasmaližiauti. Per vokiečių kalbos pamoką vertė iš vokiečių kalbos receptus ir kepė ,,Schweineohren” – kiaulės ausis! Žinoma, tai nebuvo tikros ausys, niekas mėsytės nespirgino, o gamino sausainius, kurie lietuviškai vadinami Berlyno auselėmis arba širdelėmis. Buvo labai skanu! Visi tarėme – lecker! O kur dar protmūšis? Mokiniams veiklos tikrai nestigo! O 9 b klasės mokiniai ir vienuoliktokai parengė prezentacijas apie mažai žinomas Europos kalbas: samių, lyvių ir Meino salos gėlų. Diskutuodami apie gyvenimą daugiakultūrinėje aplinkoje, sužinojo, kokias kalbas moka klasės draugai, kas iš jų mano, kad turi dvi gimtąsias kalbas, kokius privalumus suteikia kalbų mokėjimas. Štai kokia turininga diena buvo mūsų moksleiviams!