Informacija dėl ugdymo proceso organizavimo

• Paskelbta: 2020-05-25
  • Kategorija: Aktualijos

Informuojame, kad, kaip skelbiama žiniasklaidoje, nuo šios savaitės mokiniai gali grįžti mokytis į gimnaziją, tačiau karantino metu reikės laikytis tam tikrų sąlygų ir rekomendacijų. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pažymi, kad grįžti į mokyklas nėra privaloma, bet leidžiama, jeigu to pageidauja mokyklos bendruomenė“. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija taip pat primena, kad mokyklos gali ir toliau dirbti nuotoliniu būdu: vesti pamokas, teiki švietimo pagalbą, konsultacijas, arba gali pradėti dirbti įprastu bei mišriu būdu, užtikrinant kuo mažesnį mokinių kontaktą su kitais ugdymo proceso dalyviais.

Visagino „Verdenės“ gimnazijoje ugdymo procesą 1–4 kl. mokiniai baigs 2020 m. birželio 4 d., o 5–8, I–III – 2020 m. birželio 18 d. Abiturientai mokslo metus baigė 2020 m. gegužės 22 d.
Remiantis vyresniųjų klasių mokinių, 1–4 klasių mokinių tėvų (globėjų, rūpintojų)  apklausų rezultatais, „Verdenės“ gimnazijoje dauguma  užsiėmimų ir toliau vyks tik nuotoliniu būdu. Esant poreikiui ir iš anksto suderinus, mokytojai gali organizuoti konsultacijas arba nuotoliniu būdu, arba gimnazijoje.

Į gimnazijos patalpas mokiniai gali patekti tik su mokytoju, kuris konkrečiai numatė, kiek mokinių, kuriuo laiku bei kuriame kabinete dirbs gimnazijos patalpose. Siekiant paskirstyti srautus, sudaromas konsultacijų, organizuojamų gimnazijoje, grafikas.

Primename, kad  gimnazijoje gali lankytis tik  tie mokiniai, kurie nekarščiuoja, neturi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių.  Apskritai skatinama nuolatos išlaikyti 1 metro atstumą tarp visų švietimo įstaigoje ir jos aplinkoje esančių asmenų. Taip pat svarbi asmens higienos laikymosi būtinybė (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas ir kt).

Sutartu laiku mokiniai turi atvykti ir laukti mokytojo prie įėjimo.

Su savimi turėti, patalpose dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (kaukes). Mokytojui pakvietus užeiti, prie įėjimo privalu dezinfekuoti rankas ir išlaikyti 1 metro atstumą nuo kitų asmenų.

Prie budėtojų bus  matuojama visų atvykstančiųjų į švietimo įstaigą asmenų kūno temperatūra ir neįleidžiami karščiuojantys. Nustačius, kad mokiniui ar gimnazijos darbuotojui ugdymo proceso metu pasireiškė karščiavimas (37,3 °C ir daugiau) ar ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų ar kitų užkrečiamųjų ligų požymiai (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), jie nedelsiant turi būti izoliuojami, konsultuojamasi Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 dėl tolimesnių veiksmų. Jei ligos požymiai pasireiškė mokiniui, nedelsiant pranešama jo tėvams (globėjams, rūpintojams).
Mokinių konsultacijos vykdomos tik numatytose patalpose, kurios po užsiėmimo turi būti dezinfekuojamos ir vėdinamos.
Konsultuojant vaikus gimnazijoje, svarbu užtikrinti, kad mokiniai tiek per užsiėmimus, tiek po jų kuo mažiau kontaktuotų tarpusavyje.
Mokiniai neturėtų turėti tiesioginio kontakto su darbuotojais, į kurių pareigas neįeina tiesioginis darbas su mokiniais.

Pasibaigus konsultacijai, mokytojas palydi mokinius iki išėjimo.

Pastaba. Vadovėliai ir grožinė literatūra grąžinami pagal atskirą grafiką.