Tarptautinėje konferencijoje „Aplinkos raida 2019“

Tarptautinėje konferencijoje „Aplinkos raida 2019“ dalyvavo ir visaginiečiai

Vilniaus Žemynos gimnazijoje kovo 26 d. vyko tarptautinė konferencija „Aplinkos raida 2019“. Į konferenciją susirinko mokyklų, kurios dalyvauja UNESCO Baltijos jūros projekte mokiniai ir jų mokytojai. Projektą koordinuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Konferencijoje dalyvavo svečių iš Japonijos ir Latvijos.
„Lietuvoje mes neturime aukso ir panašių resursų. Tačiau turime daugybę protingų žmonių. O be jų visi kiti turtai būtų beverčiai“, – konferencijos atidaryme dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos Ekonomikos ir inovacijų ministras V. Sinkevičius. „Išnaudokite šį mokymuisi skirtą gyvenimo etapą kiek galima efektyviau“, – palinkėjo jis.
Ir išties – veiklos ir naujų patirčių šiame renginyje buvo visiems. Kol mokytojai dalyvavo mokymuose, mokiniai skaitė savo pranešimus. Visagino „Verdenės“ gimnazijos mokiniai konferencijoje pristatė du pranešimus: 2 a klasės mokiniai Paulius Satkūnas ir Artur Bugrov anglų kalba skaitė pranešimą „Žiemos požymių tyrimas ypatingomis sąlygomis“, o 6 a klasės mokinės Evelina Vainiūtė ir Violeta Navickaitė pristatė stendinį pranešimą  „Baltijos jūros projektas – galimybė mokytis ir mokyti (praktinės veiklos – pažintis su aukštapelke – pristatymas)“. Mokinių darbų vadovė „Verdenės“ gimnazijos pradinio ugdymo mokytoja ekspertė Danguolė Savičienė.
Pirmieji pranešimą skaitė svečiai iš Japonijos. Nors Ikedos mokyklos mokiniai gyvena labai toli nuo Baltijos jūros, vis tiek nusprendė dalyvauti prie Baltijos jūros projekte. Jie papasakojo, su kokiomis problemomis susiduria tvarkydami atliekas.
Mokiniai dalyvavo įvairiausiuose renginio svečių moderuojamuose eksperimentuose. Mūsų miesto mokiniai pasirinko chemijos laboratorijoje atliekamus bandymus tema „Spalvota chemija“ ir gamino valgomuosius vanilinius ledus.
„Būtinai savo klasės draugams parodysime, kaip pasigaminti skanių ledų!“ – po eksperimentinės veiklos pareiškė Paulius. Smagu, kai konferencijos idėjų įkvėpti mokiniai tęsia pradėtus darbus mokykloje.