Dalyvavo GLOBE Programos ir Baltijos jūros projekto konferencijoje

2024 n. gegužės 3 d.  Kauno Vytauto Didžiojo universitete vyko GLOBE Programos ir Baltijos jūros projekto konferencija. Kartu su kitais šalies vaikais joje dalyvavo ir „Verdenės“ gimnazijos 3a klasės mokiniai: Deividas Rutkauskas ir Matas Bikulčius (mokytoja Danguolė Savičienė). Mokiniai anglų kalba skaitė pranešimą „Fenologiniai stebėjimai Visagino mieste pagal Baltijos jūros projekto programą“.

Konferenciją organizavo Monika Gineitytė, Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros (LINEŠA) Ekologijos ir menų poskyrio metodininkė. Įvadinį žodį konferencijos dalyviams tarė Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis, LINEŠA Ekologijos ir menų poskyrio vadovas Almantas Kulbis bei Andrea K. S. Lindgren, JAV ambasados Lietuvoje Baltijos regiono aplinkosaugai, mokslui, technologijoms ir sveikatai pareigūnė.

Apie klimato pokyčius konferencijoje papasakojo Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Klimato ir tyrimų skyriaus vedėjas dr. Donatas Valiukas. Baltijos jūros projekto kontekstą – kodėl mums reikėtų susirūpinti Baltijos jūros būkle – pristatė Vytauto Didžiojo universiteto Gamtos mokslų fakulteto Aplinkotyros katedros docentė dr. Jūratė Žaltauskaitė. Mokslininkai renginio dalyviams taip pat papasakojo, kas yra antropogeninė tarša, kokiais tyrimais identifikuojamas neigiamas poveikis gamtai ar Baltijos jūros ekosistemai bei kokie tyrimai atliekami norint ištirti taršą. Apie duomenų svarbą moksle ir kitose srityse kalbėjo Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos Tyrimų skyriaus žurnalistas Mindaugas Aušra.

Deividas: „Man labiausiai patiko pranešimas apie meteorologijos stotis, apie dirbtinių Žemės palydovų veiklą, apie Žemės taršą, taršos priežastis. Patiko veikla su virtualios realybės akiniais. Džiaugiausi, kai man pavyko anglų kalba pristatyti pranešimą ir atsakyti į ambasados pareigūnės pateiktus klausimus“.

Matas: „Patiko skaityti pranešimą ir stebėti, kaip kiti mokiniai pristato savo pranešimus. Didelį įspūdį paliko Prezidento V. Adamkaus muziejus universiteto bibliotekoje“.