TREČIAS PROJEKTO PARTNERIŲ VIRTUALUS SUSITIKIMAS

• Paskelbta: 2021-04-20
  • Kategorija: Interreg II

PROJEKTAS

„QUALITY IMPROVEMENT AND DIVERSITY DEVELOPMENT OF SOCIAL SERVICES FOR  LITHUANIAN AND LATVIAN CHILDREN WITH SPECIAL NEEDS“ /SEE ME, LLI-436

TREČIAS PROJEKTO PARTNERIŲ VIRTUALUS SUSITIKIMAS

2021 m. balandžio 13 d. įvyko projekto „Socialinių paslaugų įvairovės plėtra bei jų kokybės gerinimas Lietuvos ir Latvijos specialiųjų poreikių vaikams“/SEE ME/LLI-436 skirto gerinti socialinės švietimo infrastruktūros prieinamumą ir efektyvumą, siekiant veiksmingai įgyvendinti naujas ir patobulintas socialinės integracijos priemones pasienio Latgalos ir Utenos regionuose. Tai trečiasis darbo grupės posėdis ZOOM platformoje.

Projekto partneriai  - Visagino ,,Verdenės“ gimnazija, Molėtų r. Kijėlių specialiojo ugdymo centras bei Dagdos savivaldybės administracija (Latvija) bendrą projektą vykdo jau beveik metus. Partneriai susirinko aptarti projekto pažangą, sunkumus, kylančius dėl COVID pandemijos  bei pavasario ir vasaros  laikotarpio bendrus planus.

Visi projekto partneriai sėkmingai parengė edukacines bei profesinio orientavimo programas, skirtas neįgaliems vaikams. Visos programos labai skirtingos, pavyzdžiui „Verdenės“ gimnazijos pedagogai sukūrė programas „Linksmasis orkestras“ ir „Kino/animacijos studija“, tuo tarpu Molėtų kolegos įgyvendina „Vilnos magija“  ir „Smagioji keramika“ programas. Šiuo metu visi partneriai dirba su programų testavimu, o galutinės programos bus parengtos kitų metų sausio mėnesį.

Posėdžio metu buvo aptartas labai svarbus klausimas – tai projekto vasaros veiklos. Deja numatytos veiklos negali būti įgyvendintos taip kaip buvo planuota, nes situacija dėl COVID-19 nesikeičia ir judėjimas tarp Latvijos ir Lietuvos beveik neįmanomas, todėl suplanuotus darbus tenka koreguoti. Partneriai nutarė prašyti Jungtinį programos sekretoriatą organizuoti vasaros stovyklas atskirai – Dagda organizuos dienos stovyklą savo vaikams, o Visaginas kartu su Molėtais organizuos išvykstamąją stovyklą Molėtų rajone. Tikimės, kad programos sekretoriatas priims mums palankų sprendimą ir jau šią vasarą galėsim pasiūlyti savo vaikams praleisti smagią savaitę Molėtų rajone.

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į Iriną Morozovą, morozova.projektai@gmail.com

Daugiau informacijos apie Latvijos – Lietuvos bendradarbiavimo apibus sienos programą galima rasti www.latlit.eu  ir www.europa.eu.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Visagino „Verdenės“ gimnazija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę. www.latlit.eu ir www.europa.eu.

Projektą finansuoja 2014-2020 Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programa.